Francie

Mont Saint-Michel - pohádkový ostrůvek

zář 24 2013

Mont Saint-Michel je jméno, které vám možná nebude znít nijak povědomě, vězte ale, že se jedná o nádherné místo, které stojí za to navštívit. Tento krásný malý ostrůvek u francouzského severního pobřeží totiž nabízí možnost skvělého výletu.

Mont-Saint Michel spojuje s pevninou most, po kterém se dá na ostrov kdykoli dostat. Už zdálky na vás při pohledu na ostrůvek dýchne jeho specifická středověká atmosféra, když spatříte typické béžové zdi zdejších budov a kláštera. Mnoho návštěvníků přichází jako poutníci na toto svaté místo nebo jsou to prostě jen turisté a zvědavci, kteří touží po nezapomenutelných zážitcích. Mont Saint-Michel totiž připomíná výjev z nějakého snu nebo pohádky.

Mont Saint Michel

Na ostrůvek je překrásný pohled. - autor: b3rny - commons.wikimedia.org

Pokud se rozhodnete vydat se na pouť, volíte sice pomalejší, zato co se týče zážitků intenzivnější variantu. Sice se do Mont Saint-Michel dostanete třeba autobusem, proč ale tentokrát nezapomenout na pohodlí a užít si samotnou cestu se skvělou odměnou na konci? Rozhodnete-li se pro cestování svým autem, rozmyslete si, kam ho zaparkujete – během dne může stoupnout hladina moře! Naštěstí tu najdete pomocný personál, který vám poradí v závislosti na tom, jak dlouho na ostrově strávíte.

Na ostrově není ovšem jen klášter, ale také menší půvabné městečko. To je bohužel doslova přeplněné turisty, kteří stejně jako vy měli ten stejný nápad. Město je historické, projdete se po stařičkých kočičích hlavách a uvidíte domy, které už něco pamatují. A když natrefíte na železné kanony, nedivte se, ty tu zanechala anglická armáda v roce 1434.

Mont-Saint Michel je rájem pro fotografy – je tu spousta krásných zákoutí. Největší atrakcí je ale zdejší klášter, do kterého se za cenu 8,50 eur podívat. Je to poměrně vysoká cena, ale je třeba počítat s tím, že si budete za všechno muset připlatit. Turistů je tu totiž opravdu hodně, to vám však rozhodně nezkazí dojem z tohoto krásného místa.