Francie

Azurové pobřeží - dovolená v luxusu

bře 16 2013

Na jižním pobřeží Francie se nachází oblast, která se jmenuje Azurové pobřeží. Je oblíbeným místem odpočinku mnoha lidí, jezdí sem především Francouzi. Můžete zde potkat vyhlášená letoviska, romantické vesničky z kamene nebo dechberoucí kaňon táhnoucí se do délky několika stovek kilometrů.

Četníci a festivaly

 

Do této oblasti se vyplatí vyrazit na začátku července. Resorty nebudou ještě přeplněné turisty a voda i počasí již budou mít tropický charakter. Teplota vzduchu bude v průměru 27 stupňů Celsia, voda má pak dvacet čtyři stupňů, což je na koupání tak akorát. V polovině července je navíc svátek pádu Bastily. Ve větších městech se dočkáte oslav na ulicích a různých průvodů, což jistě stojí za podívanou. Cesta sem trvá zhruba dvanáct hodin. Můžete zvolit trasu přes Německo, Rakousko a Itálie, zaplatíte ale dost na poplatcích. V Rakousku je povinná dálniční známka, vyjde ještě dráže, než u nás. Mnohem levnější a zhruba stejně dlouhá je trasa přes Německo a Francii, jako kdybyste chtěli jet na Paříž.

ID-10045777

Azurové pobřeží. Autor snímku dan - FreeDigitalphotos.net

 

Minimálně dvě města z této oblasti budete znát velmi dobře. V Cannes se koná každoroční světoznámý filmový festival, kam se sjíždějí i ty největší hvězdy z Hollywoodu. Město může ovšem nabídnout mnohem více. Historické centrum Cannes je opravdu překrásné, určitě si také užijete procházku podél pláží lemovanou palmami. V Cannes najdete spoustu luxusních hotelů, stejně tak butiků s tím nejmódnějším oblečením. Toto francouzské pobřežní město dokáže uspokojit každého. Ať už vás lákají dlouhé procházky do okolních kopců nebo si chcete užít divokou pokerovou hru, zde si přijdete na své.

I jméno Saint Tropez je všem povědomé. Ano, dějiště slavných komediálních filmů o četnících v čele s nezapomenutelným Louisem de Funesém je další klenot Azurového pobřeží. Původně to byla jen malá rybářská vesnička, ostatně i do dnes zůstává s necelými šesti tisíci obyvateli menším městečkem. Toto místo ale proslavilo hned několik filmů, kromě četníků zde točila také Brigitte Bardotová. Atmosféra tohoto místa je neopakovatelná. Uchyluje se sem mnoho celebrit a bohatých lidí, takže z všudypřítomných vil, jachet a sportovních aut na vás dýchne luxus a přepych. Saint Tropez se může pochlubit nádhernými plážemi s jemným pískem, bohužel některé z nich jsou v soukromém vlastnictví, případně je vstup na ně zpoplatněn.

 

Dovolená na Azurovém pobřeží může být nádherným zážitkem, díky kterému se sem třeba ještě několikrát vrátíte. A pokud patříte mezi zámožnější, možná by nebylo od věci popřemýšlet nad koupí letního sídla v této oblasti. Větší klid a krásu najdete jen těžko.