Francie

5 tipů, jak si maximálně užít pobyt v Paříži

bře 07 2013

Paříž je jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst na světě. Alespoň jednou za život by se do hlavního města Francie měl podívat každý. Pojďme si představit několik tipů, jak si pobyt v Paříži co nejvíce zpříjemnit.


• Vyhledávejte i méně známé památky. Jistě, při první návštěvě, zvláště pokud bude krátká, stihnete maximálně Eiffelovu věž, chrámy Notre Dame a Sacre Coeur a Champs Elyseé s Vítězným obloukem. Budete-li mít tu šanci, navštivte i ne tak „profláklé" památky. Město Paříž ukrývá spoustu klenotů, stačí jenom vědět, kde je hledat. Budete odměněni nádherným pocitem, menším shonem a prohlídku si více užijete, když nebudete obklopeni davy jiných turistů.

ID-10049663

Chrám Sacre Coeur - autor snímku: Worakit Sirijinda - FreeDigitalPhotos.net


• Choďte co nejvíce pěšky. Pokud máte tu možnost, raději se projděte, než abyste sedli na taxíka nebo jeli metrem. Souvisí to s předchozím bodem. Když se budete procházet, objevíte mnohá skrytá zákoutí, které byste v životě nenašli. Také nasajete správnou atmosféru Paříže. A navíc uděláte něco pro své zdraví (například takový výšlap na Montmartre je docela náročný, takže si i zlepšíte kondici).


• Nikam nespěchejte. Je pravda, že tento bod není jednoduché dodržovat. Ale při shonu a stresu si pobyt ve městě romantiky vůbec neužijete. Pokud se vám někde líbí, klidně tam zůstaňte déle a místo si pořádně prohlédněte. Je to mnohem lepší, než kdybyste bez zastavení spěchali dále, protože máte v plánu ještě tři další památky a už tak máte zpoždění.


• Mluvte s Pařížany. Pokud neovládáte francouzštinu, zkuste mluvit anglicky. Někteří Francouzi se sice budou zpočátku tvářit, že nerozumí, když jim ale sdělíte, že jste z České republiky, zpravidla se s vámi rádi zapovídají. Můžete se tak dozvědět spoustu zajímavých informací, například která restaurace je v okolí nejlepší, do jaké kavárny se vyplatí zajít a kam chodí Pařížané nakupovat.


• A na závěr ještě jeden tip – dávejte si pozor na osobní věci a doklady. Není nic horšího, než když vám celý výlet zkazí krádež peněz nebo jiných cenností. Dávejte si na vše pozor, hlavně při placení a při pohybu v metru, kdy se na vás mačká spousta lidí a je tak mnohem obtížnější se ohlídat. Používejte například druhou peněženku pro placení menších věcí, třeba pro nákup lístků v metru. A buďte ostražití i při návštěvě památek – zloději chodí rádi i do Louvru.