Exotické ostrovy

Kam se vydat na dovolené v Thajsku

zář 29 2014

Toužíte li po opravdu exotické dovolené, je pro vás dovolená v Thajsku tou správnou volbou. Jen málokde na světě najdete úchvatnější scenérie, krásnější pláže a tyrkysovější moře. Podívejte se a námi na přehled několika míst, které by vás mohli opravdu oslovit.

Na úvod je dobré si připomenout, že pokud plánujete dovolenou v Thajsku, nesmíte zapomenout na několik důležitých věcí. Cestovní pas, ten je pro dovolenou v Thajsku opravdu nutný a jeho platnost musí být ještě 6 měsíců po návratu z Thajska, takže na rychlopasy rovnou zapomeňte. Dobrá zpráva je, že již není potřeba vyřizovat vízum, resp. není to potřeba, pokud budete v Thajsku jen 30 dní při letecké přepravě nebo 15 dní při překročení hranice pozemním přechodem. Patřičnou pozornost také věnujte očkování a pozor na jakékoli drogy či léky.

Nyní se pojďme podívat na několik nejkrásnějších míst v Thajsku, kde můžete strávit tu nejlepší dovolenou.

Ostrov Phuket

Největší Thajský ostrov, který najdete jižně od břehů Thajska, nabídne hned několik výhod pro strávení exotické dovolené. Na ostrově Phuket je mezinárodní letiště, což je jistá výhoda. Nebude totiž nutné podstoupit dlouhé transfery do hotelů a převozy lodí. Nejlepší pláže tu najdete na západním pobřeží, jedná se o nádherné písčité pláže. Jedna z nejlepších je pláž Patong, jedná se o velmi velikou a hlavně dobře přístupnou pláž, kde najdete mimo jiné i nějaký ten noční život a dovolenkové vyžití.

500 thajsko 1

Malebné ostrůvky a pláže v Thajsku

Dáváte li ovšem přednost menším plážím, kde najdete více klidu a soukromí, pak se budete muset vydat například na jih na pláže Karon či Kata. Severně od pláže Patong najdete také menší klidnější pláže a jsou jimi Kalama a Bank Tao. Za zmínku také stojí možnost návštěvy přilehlých ostrůvků a to místní lodí. Phuket je také rájem potápěčů, pokud tedy rádi pozorujete podmořský svět, ostrov Phuket se vám bude líbit.

Ostrov Koh Samui

Druhým nejoblíbenějším ostrovem Thajska je bezesporu ostrov Koh Samui. Jedná se také o ostrov s mezinárodním letištěm a ročně tento ostrov navštíví přes jeden milion turistů. Koh Samui nabídne návštěvníkům ty nejbělejší pláže s příjemným pískem, tyrkysové moře a dostatek slunce po celý rok.

Ti z vás, kteří za dovolenou rádi ušetří, přitom si ale chtějí krásy Thajska vychutnat, by měli vyzkoušet penziony v oblasti pláže Mae Nam. Jedná se o takové penziony v původním stylu, žádný moderní komplex, přesto však mají své kouzlo a jsou cenově velmi přijatelné. Navíc i místní pláž je velmi dobrá. Za vyzkoušení na ostrově Koh Samui stojí také plážová oblast Chaweng, která je opravdu nádherná, nicméně ceny zde jsou trochu vyšší než na pláži Mae Nam.

Ostrov Ko Phi Phi

Ostrov Phi Phi bychom mohli zařadit jako třetí nejoblíbenější ostrov Thajska. Jedná se o tropický ráj s dostatkem zeleně, býlími písčitými plážemi a nádherně zbarveným mořem. Dlouhý a široký písčitý val, který vytváří dvě nádherné zátoky lemované útesy je jednoduše ráj na zemi. Centrum dění na pláži Ton Sai dnes nabídne pro turisty opravdu vše, od potápění které je mimochodem asi nejlepší právě zde na Phi Phi, můžete vyzkoušet nepřeberné množství výletů od místních agentur.

500 Koh Phiphi by Katja Kirschner

Pláž na ostrově Phi Phi - Autor snímku Katja Kirschner

Zajímavostí ostrova Phi Phi je například naprostá absence silnic, pozůstatek z doby kdy byl ostrov takřka neobydlen se zachoval dodnes, pískové cesty lemují jen vozíky či sajdkáry. Při dovolené na ostrově Phi Phi si nenechte ujít návštěvu vesnice Ton Sai i s místní pláží, která je jak stvořená k potápění. Dalším místem, jež by vám neměl uniknout je nádherná, idylická a romantická zátoka Ao Maya. Zde můžete vidět díky klidné a průzračné vodě nejrůznější druhy korálů, navštívit starobylou jeskyni s malbami Vikingů a podívat se na sběr hnízd mořských vlaštovek.

Exotická dovolená v Thajsku je prostě velkolepý zážitek. Ti z vás, kteří si nejsou jistí, které místo bude to pravé, mohou využít například srovnávač zájezdů a využít tak specialisty na tuto nádhernou zemi. Operátoři, kteří se na oblasti Thajska specializují, vám pomohou vybrat tu správnou oblast v závislosti na vašich požadavcích. Pokud preferujete klid, nebo jedete na dovolenou do Thajska s celou rodinou a malými dětmi, budete mít určitě jiné priority, než cestovatelé, jedoucí do Thajska sami s batohem na zádech.

Ať tak či tak, dovolená v Thajsku má bezesporu své kouzlo, kouzlo exotické dovolené, nádherného moře, pláží s býlím pískem a sluncem zalité pláže po celý rok. Ať se vám v Thajsku líbí.