Encyklopedie hesla písmene M

Mobilhome

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Mobilhome, neboli mobilní dům je další z ubytovacích zařízení. Mobilhome je velmi oblíbená varianta zejména v Itálii, Chorvatsku, Španělsku či ve Francii. Mobilhome je dispozičně podobný apartmánu, bývá ale komfortnější. Najdete takové mobilní domy, které mají terasu, klimatizaci, i čtyři místnosti, vlastní kuchyň a sociální zařízení. Při hledání ubytování narazíte na celé kempy, v kterých jsou jen mobilní domy.

Mobilní domy, nejsou prosím karavany, to v žádném případě. Většinou se jedná o ubytování pro 4 až 10 osob s dvěma až čtyřmi místnostmi a poměrně velkým komfortem. Mobilní dům můžete najít v rozměrech 6x3 metry, ale také daleko prostornější 12x4 metry. Za velké a prostorné mobilní domy si ale řádně připlatíte, dalo by se říci, že mobilní dům je cenově postaven mezi apartmán a hotel. Mobilní dům ale nabízí větší volnost pohybu, než v hotelu a navíc pokud má terasu a předzahrádku jedná se opravdu o velmi vhodnou alternativu apartmánů nebo bungalovů.
U mobilních domů se zajisté setkáte s vyšší kaucí než u apartmánů, přeci jenom pokud se něco u mobilního domu rozbije, je oprava nákladnější. Tato varianta ubytování se také hodí v případě tranzitního ubytování, protože je velká řada kempů, které nabízejí pronájem mobilního domu jen na jednu noc. Pokud tedy cestujete po Itálii a chystáte se například až do Kalábrie, tak noční nocování v mobilním domě se sprchou a postelí, je určitě lepší, než nocování v autě na parkovišti, kde si pro další cestu rozhodně moc neodpočinete.