Encyklopedie hesla písmene M

Mezonetový apartmán

Hodnocení uživatelů:  / 2
NejhoršíNejlepší 

Při hledání vhodného ubytování při vašich cestách a dovolených se můžete setkat s pojmem mezonetový apartmán, nebo mezonet. Jedná se o ubytovací jednotku shodnou s klasickým apartmánem, nicméně jeden rozdíl tu přeci jenom je. Mezonetový apartmán je několikapatrový a v případě například apartmánu TRILO bude rozdělen na dvě patra. Ve spodním patře najdete kuchyň a sociální zařízení a ve druhém patře jsou dvě ložnice. Horní patro je se spodním spojeno schodištěm.

Zvláštní pozornost věnujte mezonetům hlavně v případě, že na cestu či dovolenou pojedete s někým, kdo schody nezvládne. Celou dovolenou by pak musel spát na rozkládacím gauči v kuchyni, pokud tímto gaučem ale apartmán disponuje. V některých případech může být mezonet spojen i venkovním schodištěm, proto si při výběru apartmánu dejte velký pozor na rozložení pokojů. Jakmile tam uvidíte slovo mezonet, nebo mezonetový apartmán, vězte, že jde o vícepatrový apartmán a schodiště vás tedy nemine.

Na druhou stranu jsou situace, kdy jsou mezonety vyhledávány záměrně a to převážně v případě, kdy na dovolenou cestují dvě rodiny společně. Jedna rodina může obývat spodní patro a druhá horní. Velmi vhodné jsou mezonetové apartmány i v případě dovolené se seniory, nebo s odrostlejšími dětmi. Mezonetové apartmány bývají většinou větší, zhruba od velikosti TRILO a výš.