Encyklopedie hesla písmene D

Delegát

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Delegát je člověk, který spolupracuje s cestovní kanceláří či agenturou. Povětšinou je to člověk, který v dané oblasti žije delší dobu a v hlavní turistické sezoně, v některých destinacích i celoročně, pracuje pro cestovní kanceláře a agentury právě jako delegát nebo průvodce.

V některých případech funguje delegát také jako technický doprovod při autobusových zájezdech a fakultativních výletech pořádaných cestovní kanceláří, nebo místní agenturou či hotelem. Hlavní a nejdůležitější funkcí delegáta je určitě pomoc klientům cestovní kanceláře při problémech, které mohou na dovolené nastat. Často se stává, že klienty argumentují větou že „delegáta po dobu svého pobytu téměř neviděli" a snižují tak jeho úroveň práce. Opak je ale pravdou, mimo úvodní schůzku, kterou delegát provádí vždy při nástupu klientů na dovolenou, ho vlastně nebudete potřebovat. Pokud delegát plní dobře svou práci, musí vám ale být k dispozici kdykoli kdy ho budete potřebovat. Pokud delegáta kontaktujete s prosbou o pomoc nebo s radou při řešení problému, musí vám být nápomocen, pokud ne, pak je na místě si na jeho práci stěžovat.

Delegát by měl být schopen vám pomoci zejména v případech jako je, úraz při pobytu, nemoc, ztráta dokladů, krádež, problém s úrovní služeb, výletem a podobnými situacemi. Naopak někteří delegáti nebudou schopni vám dělat překladatele na tržišti, nebo navigátora při výletu, který jste si sami zorganizovali, delegát není osobní sluha, na což někteří lidé velmi často zapomínají. Je samozřejmě řada delegátů, kteří i díky tomu, že nejsou vytíženi celou řadou hotelů a klientů ve větší oblasti budou schopni poradit i s řekněme nestandardním dotazem, je to ale vždy velmi individuální a ovlivněné hlavně časovou vytížeností delegáta. Buďte proto k těmto lidem shovívaví.