Další informace o Španělsku

Počasí

Španělsko má celkem tři typy podnebí: kontinentální, středomořské a oceánské. Na většině území Španělska však převládá kontinentální podnebí, což znamená velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Po většinu roku však vládne ve Španělsku velmi teplé a příjemné počasí. V létě je průměrná denní teplota okolo 21 stupňů. Léta jsou navíc velmi suchá a bez velkých srážek. Nejteplejší oblastí Španělska je oblast, která se táhne od Andaluské nížiny až směrem k Barceloně.

Doprava

Ve Španělsku je velmi rozšířená autobusová doprava. Především meziměstská autobusová doprava funguje velmi dobře. Spolehnout se můžete na dopravce společnosti Alsa nebo Auto-res.

Rovněž cestování po železnice není ve Španělsku žádným problémem. Existují zde například extra turistické vlaky, které zahrnují ve své ceně nejenom jízdné, ale také stravování, nocleh a výlety, včetně různých vstupů do historických pamětihodností.

Španělsko disponuje taktéž několika mezinárodními letišti. Mezi největší letiště pak patří madridské a barcelonské letiště. Jelikož je však Španělsko velmi žádanou turistickou destinací, má na svém území celkem 48 letišť, takže letadlem se můžete dostat i do menších španělských měst.

Administrativní dělení země

Španělsko se dělí na 17 autonomních oblastí a 2 autonomní města. Zde je kompletní seznam všech těchto oblastí: 1. Andalusie 2. Aragón 3. Asturias 4. Baleárské ostrovy 5. Ceutou 6. Kanárské ostrovy 7. Cantabria 8. Kastilie-La Mancha 9. Castilla y León 10. Katalánsko 11. Valencie společenství 12. Extremadura 13. Galicia 14. La Rioja, 15. Madrid 16. Melilla 17. Murcia 18. Navarra 19. Baskicko