Chorvatsko

Medveja

říj 14 2015

Medveja je malá chorvatská obec, která se nachází na východním pobřeží slunné Istrie. Jedná se o malé letovisko, které má v současné době okolo 180 obyvatel. Nejbližším městem je pak Lovran, který je od obce Medveja vzdálen pouze dva kilometry.


Krásná poloha
Letovisko Medveja je situováno v malebné široké zátoce, která je obklopená nádhernou přírodou. Medveja má kilometr dlouhou pláž z drobných kamínků. Přístup do moře je pozvolný. Pláž je standardně vybavena slunečníky a pohodlnými lehátky. Vypůjčit si zde také můžete šlapadla nebo kajaky. Na pláži jsou rovněž bary, restaurace a jedno hřiště pro děti. Na pláži se rovněž myslelo na postižené lidi, protože na pláží najdete rampu pro tělesně postižené lidi. V malé obci najdete ještě sympatický supermarket, poštu, bankomat a obchod se suvenýry.

DSC03062

Medveja foto Černý tulipán


Bar Hemingway a rozhlehlý kemp
Velmi oblíbeným místem zábavy je v letovisku Medveja Beach Bar Hemingway, který najdete zhruba v polovině pláže. Tento bar má kapacitu až pět set osob. V letovisku Medveja se rovněž nachází kemp, který je naproti pláži, takže od moře je to z kempu necelých sto metrů. Kemp je částečně situovaný pod stromy, takže v parném létě zde najdete blahodárný stín. Součástí rozlehlého kempu jsou i dobře vybavené apartmány a bungalovy. Kemp je navíc obklopen krásným borovým lesem. Ubytování v kempu je cenově velmi výhodné, takže týdenní pobyt u moře vaši peněženku tolik nezatíží.

DSC03078

Medveja foto Černý tulipán


Výlety do okolí
Z letoviska Medveja se dá podnikat jednodenní výlety do nejbližšího okolí. Od zátoky se například pěšky můžete vydat do blízkého Lovranu nebo na druhou stranu do obce Mošcenička Draga. Velmi příjemné jsou rovněž vycházky po svazích pohoří Učka, což je horský masív, který se táhne nad Kvarnerskou riviérou. Nejvyšší horou pohoří Učko je pak hora Vojak, která měří 1396 metrů. Za jasného počasí lze z hory Vojak vidět i na italské Dolomity či na slovinské Julské Alpy. Velká část pohoří Učko je zalesněná, jedná se především o borovice, jedlé kaštany, duby, habry a jasany. Ve vyšších partiích pohoří pak roste jalovec a alpinská vegetace. Naopak v nižších partiích se velmi dobře daří vavřínu pravému. Přímořské svahy jsou značně obydleny, takže na samostatné domy narazíte až do výšky 500 metrů nad mořem.