Chorvatsko

Chorvatský ostrov Rab – ideální pro romantiky i milovníky památek

lis 24 2014

Přesto, že letní sezóna nedávno skončila, mnozí z nás se již pomalu, ale jistě poohlížejí po nějaké dovolenkové destinaci, kterou by mohli navštívit během sezóny 2015. V případě, že mezi ně patříte i vy, Řecko se vám už omrzelo, do Afriky nechcete a pevninské Chorvatsko vás odrazuje vysokým počtem turistů, pak pro vás máme jeden specifický tip. Tím tipem je chorvatský ostrov Rab, jež si zamilují romantici, milovníci aktivní dovolené, ale i dlouhých procházek po antických a historických památkách, kterých je na Rabu značné množství. Ale pěkně popořádku. Pojďme se společně podívat, čím si ostrov získá také vás.

Ostrov jako z jiného světa

ostrov-rab

Rab patří společně s ostrovem Pagem k nejoblíbenějším a zároveň nejkrásnějším ostrovním destinacím jaderského moře. Krása ostrova je dokládána již poznatky dávných cestovatelů a králů, kteří do těchto míst zabloudili během svých výprav. Ne nadarmo je ostrov přezdíván „chorvatským Karibikem“, jeho krása, stejně jako čistota a neuvěřitelná barva moře, je více než s Chorvatskem, spojována právě s karibskými vodami. Bohatá fauna, stejně jako flora a velké množství nejrůznějších památek sem každoročně láká stovky tisíc turistů z celého světa.

Cenově dostupná dovolená, na kterou nezapomenete

Na tento ostrov, jenž je součástí kvarnerského pásu, se můžete dostat pouze trajektovou přepravou a to buďto z pevniny (spojení Mišnjak-Jablanac) nebo v sezoně z ostrova Krk (spojení Lopar-Baška). Na ostrově se nachází několik hotelů se službami na excelentní úrovni, stejně jako množství rodinných apartmánů a vilek. Výjimkou nejsou ani tzv. „robinsonády“, jež jsou primárně určeny všem zamilovaným párům, stejně jako milovníkům klidu a ničím nerušené dovolené. Na zážitky, jež na ostrově během své letní dovolené načerpáte, jen tak jednoduše nezapomenete.