Chorvatsko

Moje letošní dovolená v Chorvatsku jako nezapomenutelný zážitek

říj 23 2014

Chorvatsko ne nadarmo patří k nejoblíbenějším prázdninovým letoviskům. Jeho krása učarovala turistům z celého světa a ani já nebyla výjimkou. Ačkoli chorvatské destinace obrážíme již léta, málokterá dovolená mě uchvátila tak, jako ta letošní. Pro náš dvoutýdenní pobyt jsme tentokrát zvolili menší letovisko Brela, které se nachází hned na začátku Makarské riviéry, přímo v Jaderské magistrále.

brela

Kouzelná atmosféra a klidná dovolená

Brela zahrnuje zhruba dvacet maličkých vesniček. Nejedná se o však o typické chorvatské letovisko, na které je zvyklá řada turistů, kteří na Jadran míří. Jde o klidnější část, ve které si užijete tu pravou dovolenou bez toho, abyste museli dennodenně vstávat za zvuku budíku a před úsvitem „rezervovat“ nějaké to místo na přeplněných plážích, které jsou doménou většiny turistických letovisek v Chorvatsku.

O zážitky a adrenalin nebyla nouze

Během svého pobytu jsem si užila nejen koupání v průzračně čistém moři a lenošení na bílých oblázkových plážích, ale také notnou dávku adrenalinu a nevšedních zážitků. Jedním z nich byl výšlap na pohoří Biokovo, které se táhne celou Makarskou riviérou. Z Brely zde vede několik perfektně přístupných cestiček, které vás dovedou přímo do přírodní rezervace, jejíž součástí je i nejvyšší hora tohoto pohoří Sveti Jure.

Potápění je mou srdeční záležitostí

Dalším netradičním zážitkem, který jsem si v Brele mohla vyzkoušet, bylo potápění s kompletní potápěčskou výstrojí. Ačkoli se jednalo o mou absolutní premiéru, myslím, že na první pokus jsem si pod vodou užila více, než dost. Rozmanitý podmořský život si zde říká o důkladné prozkoumání. Pestrobarevné rybky, stejně jako množství překrásných korálů vás uchvátí doslova na první pohled.

Letovisko, které ostatní převyšuje svou krásou

Přestože se k Jaderskému moři vydáváme pravidelně, Brela je místem, které svou krásou, jedinečnou atmosférou a všudypřítomným klidem převyšuje všechny ostatní letoviska, která jsem doposud navštívila. Rozhodně jej tedy může vřele doporučit ke strávení poklidné letní dovolené s nádechem všudypřítomné pohody a romantiky.