Chorvatsko

Mošćenička Draga

lis 03 2015

Mošćenička Draga je malá chorvatská obec, která se nachází na Kvarnerské riviéře v Rijeckém zálivu. V současné době má tato obec okolo 500 obyvatel. Obec Mošćenička Draga se může pochlubit malým přístavem a krásným letoviskem se sympatickou pláží.

Číst dál: Mošćenička Draga

Medveja

říj 14 2015

Medveja je malá chorvatská obec, která se nachází na východním pobřeží slunné Istrie. Jedná se o malé letovisko, které má v současné době okolo 180 obyvatel. Nejbližším městem je pak Lovran, který je od obce Medveja vzdálen pouze dva kilometry.

Číst dál: Medveja

Lovran

říj 13 2015

Lovran je malé prázdninové letovisko, které se nachází na severovýchodním pobřeží Istrie. Obec Lovran leží na úpatí vysokého pohoří Učka a nejbližším velkým městem je pět kilometrů vzdálená Opatije. Letovisko Lovran se může pochlubit křišťálově čistým mořem a krásně zelenými parky se stromy, které v letních měsících poskytují blahodárný stín.

Číst dál: Lovran

Opatija

říj 10 2015

Chorvatské turistické letovisko Opatija je od České republiky vzdáleno poměrně blízko, neboť z Jižní Moravy je to do Opatije zhruba 570 kilometrů, takže autem jste tam za necelých sedm hodin. Opatija je nejenom krásné turistické letovisko u Jadranského moře, ale také slavné lázeňské město.

Číst dál: Opatija

Chorvatsko 2015: změny a novinky, které vás čekají

led 26 2015

Chorvatsko se stále drží na pomyslné špici, co se oblíbenosti dovolenkových destinací týče. Miliony turistů z celého světa si získalo svou dopravní a finanční dostupností, stejně jako překrásnou přírodou, čistým a průzračným mořem i pohostinností místních obyvatel. Patříte-li k turistům, kteří se k jaderským vodám vydávají rok co rok, pak nepřestávejte číst následující řádky, na kterých vám prozradíme, jaké změny vás na území Chorvatska v roce 2015 čekají.

Číst dál: Chorvatsko 2015: změny a novinky, které vás čekají