Blog cestovatele

Airbnb: zapomeňte na hotel a zkuste to jinak

čen 14 2015

Kromě couchsurfingu, o kterém jsme se rozepsali v tomto článku, se v současném cestování objevil ještě jiný, podobný trend. Už jste někdy slyšeli o Airbnb?

Projekt Airbnb stojí na myšlence, že pokud cestujete někam do zahraničí, danou zemi či město nejlépe poznáte právě stýkáním se s místními. Navíc spousta lidí má ve svých obydlích prostory, které nijak nevyužívá. V rámci projektu Airbnb tedy po celém světě lidé nabízejí pokoje ve svých domech či bytech nebo rovnou celé domy, a to cestovatelům či prostě jen lidem, kteří se v dané lokalitě potřebují na určitou dobu ubytovat.

airbnb logo

Airbnb chce spojovat turisty s místními a poskytovat kvalitní ubytování - autor: DesignStudio - commons.wikimedia.org

Vy si tak můžete pohodlně pomocí vyhledávání na oficiální stránce Airbnb.com (nebo v české verzi Airbnb.cz) vyhledat místo, kam se chystáte, ať už je to Paříž, Amsterdam, švýcarské Alpy, Toronto, Singapur, Los Angeles nebo třeba Vancouver, a vyhlédnout si ubytování u místních. Nabídka je opravdu široká, především tedy ve velkých městech.

Mnohdy vás to vyjde cenově mnohem lépe než ubytování v hotelu a navíc ještě máte možnost poznat nové lidi a proniknout do kultury dané země. Airbnb si zakládá na kvalitě, a to se odráží i v tom, jaké ubytování najdete v nabídce. Rozhodně se nemusíte bát, že skončíte někde na dvorku pod stanem. Tento projekt, který začínal v roce 2008 v San Franciscu jako startup, je v současnosti důvěryhodným velikánem na poli hostinských služeb vyhledávaných pohodlně na internetu.

Z originálního nápadu s velkým potenciálem vzápětí vyrostla mezinárodní společnost, která vám zprostředkuje za více než slušné ceny ubytování po celém světě, a to ve více než 34 tisíc měst ve 190 zemích. Kromě toho nabízí kvalitní služby pro své klienty, tedy cestovatele. Jejich cíl není o nic menší, než změnit cestovatelský průmysl.

Airbnb můžete využít nejen jako turisté hledající ubytování, ale také zde můžete nabídnout své vlastní prostory k ubytování. Pokud máte nějaký pokoj prázdný, pak je to skvělá příležitost, jak si něco přivydělat a ještě poznávat lidi z celého světa. Stačí jen, abyste splnili podmínky, a můžete se do toho pustit.