Blog cestovatele

Hodinky pro turisty a cestovatele

kvě 12 2015

Pořádný turisty a náruživý cestovatel se neobejde bez kvalitních a praktických hodinek, které nezobrazují pouze čas. V tomto článku vás seznámíme s náramkovými hodinkami Casio Pro Trek SGW-300H-1AVER, které nejsou příliš drahé, přesto jsou to hodinky, které jsou nabité užitečnými a praktickými funkcemi.


Hodinky do měst i do přírody

DSC02801

Skvělé hodinky na cestování foto Černý tulipán


Tyto náramkové hodinky ze sportovní kolekce Pro Trek využijete jak pro cestování do měst, tak pro rozmanité sportovní a outdoorové aktivity. Časomíry jsou totiž naprosto víceúčelové a multifunkční, takže jsou schopné zobrazovat zajímavé hodnoty, které zužitkujete na svých cestách. Pojďme si nejprve tyto hodinky v krátkosti popsat. Jedná se o docela robustní model, protože rozměry těchto hodinek jsou 51x57x15 milimetrů. Hlavní barva modelu je sytě černá. V černé barvě je lehký pásek, který je z praktického plastu. Z plastu je taktéž pouzdro hodinek a má identickou barvu jako pásek. Když se podíváme na kulatý ciferník hodinek, tak zjistíte, že zobrazení čas je digitální. Kulatý ciferník je opatřen kvalitním minerálním sklíčkem, které zabraňuje poškrabání nebo poničení. Vodotěsnost hodinek je do sto metrů, takže se nemusíte obávat kontaktu s vodou.

DSC02803

Casio SGW-300H-1AVER foto Černý tulipán


Praktické a užitečné funkce
Pánské hodinky Casio SGW-300H-1AVER jsou vybaveny praktickými funkcemi. Turista ocení zejména světové pásmo, které je seřazené podle hlavních světových měst. Velmi jednoduchým přepínáním tak zjistíte, kolik hodin je právě v japonském Tokio nebo v americkém New Yorku. Dále mají hodinky funkci teploměru, výškoměru a barometru. Nejspolehlivějším ukazatelem na hodinkách je teploměr, který měří docela přesně. U měření teploty je však potřeba vědět, že časomíry ukazují teplotu přesně, jenom pokud je nemáme na rukou. Když je na rukou máme, jsou údaje teploty podstatně vyšší, protože citlivý senzor reaguje na teplotu vaší pokožky. Správné využití teploměru na časomírách je tedy pouze v situaci, kdy hodinky jsou například zavěšené na batohu nebo na kole. V takovém případě je naměřená teplota na hodinkách velmi přesná. Pánské hodinky Casio SGW-300H-1AVER v kolekci Pro Trek jsou jinak velmi spolehlivé a cenově přijatelné hodinky. Na internetu jsou tyto časomíry k dostání v rozpětí od 1600 do 2400 korun.