Blog cestovatele

Podrobné cykloturistické mapy Rakouska

kvě 05 2015

V současné době se většinou používají mapy v chytrých telefonech nebo v navigacích. To však ještě neznamená, že by tištěným mapám bylo definitivně odzvoněno. Tištěné mapy se stále budou používat, protože mapy v chytrých telefonech vám mohou někdy vypovědět službu, takže v takovém případě vám podrobná tištěná mapa přijde vhod. V tomto článku vám představíme kvalitní tištěné mapy Rakouska.


Osvědčená kvalita
Mezi nejlepší tištěné mapy Rakouska řadím mapy společnosti freytag&berndt, která byla založena ve Vídni už roku 1879. V současné době se jedná o jednu z nejlepších kartografických vydavatelských společností ve střední Evropě.

mapy

Mapy Rakouska foto Černý tulipán


Mapy pro cykloturisty
Mezi osvědčené mapy pro cykloturisty patří mapy, které mají měřítko 1:250 000 a 1:100 000. Jedná se o mapy jednotlivých regionů, takže k dispozici je například mapa Weinviertel nebo Murradweg či Inn Radweg. Formát mapy po složení je příjemných 123x200 milimetrů, takže se pohodlně vyjde do malého batohu nebo do cyklistického mapníku. Mapa je navíc dodávaná ve fólii, takže je dobře chráněna před deštěm. Obsahem mapy jsou rovněž důležité kontakty a adresy včetně zajímavých tipů na památky v okolí větších měst. Všechny informace jsou napsané v německém a anglickém jazyce. Na zadní straně mapy jsou také výškové profily a průjezdní plány větších měst. Velmi dobrou pomůckou jsou rovněž na mapě vyznačené cykloservisy a infocentra. Na zadní straně mapy je také rejstřík všech obcí a měst. Mapy jsou velmi přehledné a podrobné. Na mapách jsou vyznačeny všechny cyklostezky, ale také kempy.

mapa 1

Mapy Rakouska foto Černý tulipán


Osobní hodnocení a cenová relace map
Mapy společnosti freytag&berndt již používám několik let a vždycky se mi osvědčily. Pro cykloturistiku v Rakousku se jedná o neocenitelnou pomůcku, která vám skutečně pomůže. Mapy jsou velmi praktické, protože se kvůli speciálního skládacího systému velmi dobře a rychle rozkládají a skládají. Jednotlivá mapa stojí na internetu 169 korun, což je velmi dobrá a přijatelná cena.