Blog cestovatele

Nejkrásnější filmové lokace II.: Skopelos v Řecku

dub 14 2015

Viděli jste filmový muzikál Mamma Mia, ve kterém hrála Meryl Streepová, Pierce Brosnan, Colin Firth, Amanda Seyfriedová a mnoho dalších? Pak se vám kromě chytlavého letně laděného soundtracku plného písní od legendární Abby určitě zalíbil také nádherný řecký ostrov, na kterém se děj filmu odehrával. Kde se film natáčel?

Mnoho filmových lokací z muzikálu Mamma Mia se natáčelo na řeckém ostrůvku nazvaném Skopelos. Nachází se nedaleko od pevninského Řecka a spolu s ostrovy Skiathos, Skyros a Alonissos patří mezi souostroví Sporady v Egejském moři.

Skopelos

Jedno z mnoha krásných zákoutí na ostrově Skopelos - autor: John Corelis - commons.wikimedia.org

Skopelos je poměrně nevelkým ostrovem, mezi ostatními ostrovy v souostroví Sporady však zaujímá druhou příčku. Na délku měří 45 kilometrů, na šířku pouhých 12 kilometrů, můžete ho tedy projezdit během pár dní křížem krážem.

Ačkoli je malý, Skopelos vás ihned oslní dech beroucí krajinou, jak jste si ostatně mohli všimnout ve filmu. Je nejzelenějším z ostrovů Sporady, plný vysokých skalisek, borových hájů, sadů s ovocnými stromy, mandlovníky a olivovníky. Skopelos navíc nepatří mezi ostrovy pulzující turistickým ruchem, je ale dostatečně vybavený, takže pokud máte radši klidnou dovolenou, je to skvělá volba.

Skopelos nabídne rozmanitou, především hornatou krajinu, která přímo vybízí k výletům. Narazíte tu také na spoustu malebných kostelíků a klášterů. Prý jich je na tomto malém ostrůvku přes čtyři sta, přičemž kolem stovky se jich nachází v hlavním městě Skopelos.

Hlavní město Skopelos je zároveň největším městem na ostrově. Protože tu není žádné letiště, trajekt vás pravděpodobně dopraví právě sem a vy si tak budete moci užít krásnou podívanou na řecké domečky naskládané jeden vedle druhého. Určitě se projděte křivolakými uličkami a vystoupejte také nahoru na vyhlídku ke kostelíku, odkud uvidíte město pod sebou, přístav a tyrkysové moře.

Skopelos je plný půvabných řeckých taveren a kaváren, kde můžete posedět a vychutnávat si řecký přístup k životu. Pokud zatoužíte po kultuře, v hlavním městě natrefíte na několik památek, například zbytky městského opevnění ze 4. století či mnoho starobylých kostelíků a klášterů.