Blog cestovatele

Hostelworld aneb jak rychle najít hostel

dub 10 2015

Pokud jste příznivci levného ubytování, tak se vám určitě vyplatí hledat levný hostel na webových stránkách hostelworld.com, které patří k nejlepším webovým stránkám, které se zabývají rezervací hostelů po celém světě.


Hostelworld.com již funguje 16 let
Hostelworld.com jsou již zavedenými webovými stránkami, které fungují od roku 1999. Patří ke světové špičce, takže pokud si zarezervujete hostel přes tyto webové stránky, budete určitě spokojeni. Již od roku 1999 si přes tyto webové stránky můžete zarezervovat hostel. Před rokem 1999 to nebylo možné, takže hostelworld.com v té době nabídl něco, co mladým turistům zjednodušilo život. Od té doby se hostelworld.com své místo na trhu stále upevňuje. Hostelworld.com klade důraz především na levné ubytování, takže nabízí zejména síť městských hostelů, které jsou šity na míru turistům, kteří nechtějí utrácet velké peníze za drahé penziony a předražené hotely.


Co hostelworld.com všechno nabízí
Webové stránky se od svého začátku zaměřovaly na levné mládežnické hostely. V současné době je nabídka pestřejší, neboť na stránkách můžete rovněž najít autokempy, B&B noclehy se snídaní, hostely a cenově dostupné hotely. Základní informace jsou také dostupné v češtině a celkové ceny za ubytování jsou hned převedeny do české měny. Objednat konkrétní hostel tak nezabere příliš času, jediné, co je potřeba mít, je platební kartu Visa nebo Mastercard, protože dopředu je potřeba kartou zaplatit 10 procent z celkové částky, zbytek se pak platí v hostelu.

madrid 066

Hostel v Madridu foto Černý tulipán


Propracovaný systém hodnocení hostelů
Společnost Hostelworld.com své webové stránky neustále zlepšuje, takže od roku 2006 je na těchto stránkách k dispozici sociální síť pro cestovatele. Zde se navštívené hostely hodnotí, takže návštěvník těchto stránek má k dispozici nejnovější recenze o nabízených hostelech a hotelech.

řím 142

Hostel v Římě foto Černý tulipán


Najít hostel je velmi jednoduché
Na titulní stránce se kupříkladu dozvíte, že hostelworld.com v současné době nabízí ubytování ve 180 zemích světa a má přes 3,5 milionů recenzí hostelů. Najít zde hostel, je opravdu jednoduché, stačí zvolit zemi, město, napsat datum příjezdu a odjezdu, uvést počet cestujících a za pár sekund máte k dispozici desítky hostelů a levných hotelů. Když kliknete na konkrétní hostel, zobrazí se vám základní informace o hostelu, fotky a také konečná cena za ubytování v české měně.