Blog cestovatele

Cenné rady pro cestování v těhotenství

dub 03 2015

Na blogu e-pruvodce vám nabídneme některé rady pro všechny maminky, které chtějí na dovolenou i v období svého těhotenství.


Dobře se připravte
Na samém začátku příprav na svou dovolenou velmi dobře zvažte, kam se chcete podívat a v jakém stádiu těhotenství se na svou dovolenou vydáte. Velmi důležitý je rovněž výběr dopravního prostředku, protože dlouhá jízda autem nebo autobusem není zrovna nejštastnější řešení. Zbývá vám tak většinou letecká nebo vlaková doprava. Při své přípravě na dovolenou si nezapomeňte nachystat všechny osobní doklady. Určitě si nezapomeňte nachystat svůj těhotenský průkaz. Rovněž si někdy napište kontakt na vašeho doktora pro akutní případ, kdybyste potřebovala odbornou radu. Velmi dobré je mít při sobě také kartičku se jmény a telefony na lidi, kterém chcete aby bylo oznámeno, pokud by se vám během dovolené udělalo špatně nebo nevolno.

Pixmac000084076004

Cestovní pojištění se určitě vyplatí foto Pixmac


Přesné informace nejsou na škodu
Velmi vhod vám přijdou přesné informace o místních špitálech a lékařích, proto si dopředu připravte pečlivý seznam všech státních a soukromých nemocnic nebo lékařů v dané oblasti, ve které budete trávit svou dovolenou. Nikdy nevíte, zda se vám tento seznam bude hodit. Nikdy se nevydávejte do ciziny bez důkladného cestovního pojištění, které zahrnuje i všechna možná rizika, která jsou spojená s vaším těhotenstvím. Myslete i na možnou situaci, kdybyste v cizině mohla zcela předčasně porodit a musela tam nějakou dobu zůstat s nemluvnětem v inkubátoru. Takový pobyt v nemocnici pak může stát velkou sumu peněz. Pojištění pro případ porodu v zahraničí stojí pouze několik stovek, takže je velmi rozumné si ho zajistit. V současné době nabízejí tuzemské pojišťovny variantu Sbaleno Za poznáním. V tomto balíčku hradí pojišťovny léčebné výlohy až do 4 miliónů korun.


Žádné opalování ani aktivní sportování
Během dovolené v těhotenství je žádoucí, abyste se nevystavovala příliš moc a často na sluníčku. Když už se chcete trochu slunit, kupte si kvalitní krém na opalování s vysokým faktorem a nezapomeňte také na přikrývku hlavy. Vyhýbejte se rovněž adrenalinovým sportům, to znamená žádné potápění nebo dlouhé plavání. V zásadě se vyhýbejte jakékoliv sportovní činnosti, při kterých roste krevní tlak.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou