Blog cestovatele

O cestování v rozhlase

bře 16 2015

Baví vás poslouchat zajímavé a neotřelé příběhy dobrodružných cestovatelů a cestovatelek. Pokud ano, máme pro vás skvělý tip na rádio Casablanca, které se specializuje na cestování v různých podobách.


Skvělé rádio o cestování
České rádio Casablanca je skvělým rozhlasovým magazínem o cestování, který může zaujmout zejména nadšence nevšedního cestování a neobvyklého poznávání přírodních a kulturních památek po celém světě. Hosty rozhlasové Casablanky jsou především nezávislí poutníci, cestovatelé, cykloturisti, horolezci nebo vodáci. Tu a tam jsou do tohoto pořadu zváni také fotografové, spisovatelé či lékaři na cestách. Casablanca je tak rádiovým pořadem, který může obohatit nejednoho turistu, který má v oblibě cestovat pouze po vlastní ose. Celý pořad moderuje Pavel Sladký a vznik stanice se datuje od roku 2006.

DSC02266

S Casablancou procestujete celý svět foto Černý tulipán


Casablanca má také svůj archiv pořadů
Pořady Casablancy můžete poslouchat na rozhlasové stanici Čro Radio Wave každou neděli od dvanácti hodit. Pořad o nezávislém cestování trvá jednu hodinu a je vždy reprízován ve čtvrtek od čtvrté hodiny odpolední. Pokud však pořad Casablancy nestihnete, můžete se podívat na internetové stránky rádia, kde najdete záznamy předchozích dílů. V posledních dílech mohli posluchači Casablancy například slyšet zkušenosti cestovatele Martina Dolečeka, který plul se svou plachetnicí sólo kolem světa nebo Václava a Kláru Perlíkových, kteří vykládali o svých zkušenostech se svým rodinným výzkumem mezi indiány v Jižní Dakotě. Pořady si můžete také stáhnout na svůj mobil nebo mp3 přehrávač a poslouchat ho během jízdy autem nebo při běhu či procházce lesem.

DSC02265

Pořady si můžete nahrát na mp3 foto Černý tulipán


Nechybí zde také hudba
Pořady Casablancy jsou rovněž prolnuty zajímavou hudbou. Povídání s hosty je tedy tu a tam okořeněno zvukem z pralesa nebo zurčením vodopádů.


Nezávislé cestování
Na Casablance je dávám prostor především pro nezávislé cestovatele a dobrodruhy, kteří posunují laťku cestování velmi vysoko. Žádné zavedené cestovní kanceláře, žádné mainstreamové cestování, ale cestování na vlastní pěst, kdy se člověk pouští do opravdového adrenalinového dobrodružství se vším všudy, to uslyšíte na rozhlasových vlnách Casablancy.