Blog cestovatele

Pomůcka pro návštěvníky kempů

bře 12 2015

V tomto článku vás seznámíme s velmi praktickou pomůckou, která přijde vhod všem návštěvníkům autokempů. Jedná se o skvělý katalog Europa Camping+Caravaning 2015, který má přehledné a vyčerpávající informace o kempech po celé Evropě.


Jeden z nejlepších katalogů na trhu
Katalog je sice v němčině, ale osmdesát procent informací v katalogu je vyobrazeno pomocí piktogramů, takže katalog lze směle využívat i bez znalosti němčiny. Na konci knihy jsou navíc všechny piktogramy vysvětleny také v českém jazyce. Katalog obsahuje přehledný popis zhruba 5500 kempů z 37 evropských zemích včetně České republiky. Nejdůkladněji je zpracováno Německo a Francie.

DSC02263

                                                           Titulní strana katalogu foto Černý tulipán


Nesporné výhody katalogu
Mezi nesporné výhody katalogu patří to, že v jedné knize máte pohromadě celou Evropu. Celkový rozsah katalogu je 1008 stran. Katalog má velmi jasné a přehledné zobrazení míst, u každého kempu najdete velmi podrobné údaje o tom, jak je kemp vybaven. Kniha navíc obsahuje přesnou kartografii, která je na více než 60 stranách. U každého kempu jsou přesné údaje adres s názvy ulic a souřadnicemi GPS pro navigační systémy, což jistě ocení každý řidič. Dále je zde rychle patrné hodnocení míst v pěti kategoriích a označení míst v blízkosti dálnice. V katalogu také nechybí podrobný rejstřík nuda kempů.

DSC02264

Katalog je přehledný foto Černý tulipán


Co všechno katalog obsahuje
Vedle již zmiňovaných předností obsahuje katalog Europa Camping+Caravaning 2015 přesné údaje o počtu kusů sanitárních zařízeních pro každý kemp, dále pak okolo tisíc míst s praktickými radami jak ušetřit peníze. Formou piktogramů zde najdete stručný popis areálu místa, umístění míst a vzdálenosti od centra lokality a od nejbližší zastávky hromadné dopravy. Dále jsou zde cenné informace o tom, zda se na místě nalézá internetová kavárna nebo internetový koutek. Nechybí zde také informace o nabídce pro volný čas nebo pro děti. Zajímavostí je rovněž informace, zda se v kempu domluvíte německy, anglicky nebo italsky. Jedinou vadu na krásy, kterou jsem zjistil, je absence webových stránek každého kempu. Ovšem, když si do internetového vyhledávače zadáte název kempu, zpravidla se na webové stránky kempu dostanete velmi rychle. Na závěr se sluší říct, že katalog stojí přijatelných 14,90 euro.