Blog cestovatele

Nejkrásnější mosty Evropy I.

úno 16 2015

Mosty nemusí být pouze praktické, mohou být i krásné. Přesně na takové se v tomto článku zaměříme. Pojďme objevit ty nejkrásnější mosty v Evropě.

Ponte Vecchio ve Florencii

Ponte Vecchio znamená „Starý most“. Najdete ho v italské Florencii, kde se jako jeden z několika dalších mostů klene přes řeku Arno. Je starobylý a vypadá, jako by ho poslepovali z několika domků a dalších částí. Unikátní je také v tom, že se v něm dodnes stále nacházejí obchody, jak dříve bývalo zvykem. Jenže na rozdíl od dob minulých už tu nesídlí řezníci, ale především tu narazíte na obchody se šperky, uměleckými předměty a všelijakými suvenýry a lákadly pro turisty. Fanoušci spisovatele Dana Browna si také jistě vzpomenou na scénu z jeho zatím poslední knihy Inferno, která se odehrává právě na mostě Ponte Vecchio.

Ponte Vecchio

Ponte Vecchio - autor: Nancy J. Price - commons.wikimedia.org

Most Millau ve Francii

Millau Viaduc je unikátní, je totiž nejvyšší ze všech mostů, co jich na světě je. Z hlediska architektury se jedná o moderní stavbu, která využívá výdobytky moderních technologií a patří mezi divy 21. století. Měří něco přes dva kilometry, takže pokud budete mít to štěstí, že vaše cesta povede právě přes tento dálniční most spojující Paříž s Barcelonou, budete mít chvíli na to, abyste si užili ten úžasný výhled do francouzské krajiny. Millau Viaduc se totiž klene nad přírodním parkem, kterým se vine řeka Tarn, a to ve výšce téměř 250 metrů.

Millau Viaduc

Most Millau nad údolím - autor: Stefan Krause - commons.wikimedia.org

Most Rialto v Benátkách

Most Rialto (Ponte di Rialto) neboli most zlatníků, jak se tomuto benátskému skvostu přezdívá, je nejnavštěvovanějším místem v Benátkách. Je z něj výhled na Velký kanál, místo, které se nejčastěji objevuje na pohlednicích znázorňujících toto italské město na vodě. Můžete se tedy zastavit na schodech a kochat se výhledem na barevné domy vyrůstající z mořské hladiny nebo zajít do některého z obchůdků, které tu stále ještě fungují. Prodavači se tu zaměřují především na suvenýry pro turisty a na šperky či sklo. 

Ponte di Rialto

Most Rialto v Benátkách - autor: Nino Barbieri - commons.wikimedia.org