Blog cestovatele

SeatGuru - vyberte si v letadle své sedadlo

čec 24 2014

Pokud se chystáte letět někam daleko a pravděpodobně strávíte v letadle spoustu hodin, určitě vám záleží na tom, abyste po dobu cesty měli co největší pohodlí. Tak přesně s tímhle vám pomůže šikovná aplikace SeatGuru.

SeatGuru je aplikace určená pro Android nebo iOS, která je zcela zdarma a určená cestovatelům z celého světa. V tom je její výhoda (má spoustu užitečných funkcí, které vám mnohé ulehčí), ale i nevýhoda (je kompletně v angličtině a nemá českou mutaci). Co všechno tedy SeatGuru umí?

Hlavní funkcí aplikace je výběr sedadla v letadle. Chcete sedět u okna? Neradi sedáváte vedle únikových bezpečnostních východů? Není problém. Můžete si to zařídit třeba na cestě na letiště nebo doma, stačí mít jen chytrý telefon, přístup k internetu a nainstalovanou aplikaci SeatGuru. Aplikace má přístup k více než 700 mapám sedadel z více než 100 aerolinek. Najdete tu taky tisíce recenzí ostatních uživatelů a cenných cestovatelských rad.

SeatGuru

Tak kde byste chtěli sedět? - autor: Douglas P. Perkins - commons.wikimedia.org

SeatGuru založil v roce 2001 Matthew Daimler, který velmi často cestoval letadlem a uvědomil si, že na trhu chybí služba, která by umožnila vybrat si sedadlo podle svých preferencí. Na vlastní kůži zažil rozmanitost služeb i sedadel různých aerolinek a rozhodl se o ně podělit s ostatními. A tak se zrodil SeatGuru, dnes je však o míle dál, než na svém počátku. Roku 2007 aplikaci odkoupil TripAdvisor.

Z dalších funkcí je užitečné také vyhledávání nejnižších letištních poplatků, zjištění statusu odletu, či zda má vaše letadlo zpoždění a také různé tipy, jak si co nejvíce zpříjemnit cestování nejen v letadle. SeatGuru má zabudovaný e-shop, přes který lze vyhledávat a nakoupit nejvýhodnější letenky přes cestovní agentury i aerolinky samotné.

Sympatické je, že se aplikace neustále vyvíjí, vývojáři pracují na nových vylepšených aktualizacích a přibývá více a více map sedadel v letadlech.