Blog cestovatele

OnTheRoad - cestovatelská aplikace

čec 15 2014

Chytré mobilní telefony nabízí spousty vychytávek a užitečných aplikací, které můžete při svých cestách využít. Dnes si představíme jednu z nich – oblíbenou aplikaci OnTheRoad pro Android nebo iPhone, která slouží jako jakýsi cestovní deník.

Službu OnTheRoad jistě ocení všichni cestovatelé, kteří si chtějí zaznamenávat zážitky z cest, a to už jak v podobě fotografií, tak také různými zápisky, poznámkami, záznamem lokací či videi. Na aplikaci je skvělé, že to všechno nevyžaduje připojení k internetu, proto ji můžete používat opravdu kdekoli a offline. A nezáleží na tom, jak daleko a na jak dlouho se vydáte, jestli objevujete krásy exotických zemí nebo naší domoviny.

OnTheRoad

Všechny své zážitky z cest můžete díky OnTheRoad sdílet - autor: Magistrat70 - commons.wikimedia.org

OnTheRoad funguje jako cestovní deník, přičemž nakolik a jak využijete jeho funkce, je už na vás. Vše je jednoduché na ovládání, stačí pár kliknutí, není tedy možné, že byste sebe nebo ostatní spolucestovatele zdržovali při cestě.

Co všechno OnTheRoad umí? Je určený pro sdílení zážitků z cestování se svými blízkými nebo ostatními uživateli, takže můžete psát články, deníkové záznamy, poznámky, poznatky, komentáře a další, můžete pořizovat fotky a na mapě si ukládat lokace v podobě GPS souřadnic, kde byl snímek pořízený, můžete točit videa. To vše je možné uložit si k pozdějšímu odeslání na web, cestovatelský server na této adrese: www.ontheroad.to, kde najdete spoustu jiných podobných záznamů. Další možností je přímé odeslání pomocí SMS (to platí ale jen o textu).

Více informací o aplikaci OnTheRoad v češtině naleznete na tomto odkazu: http://cs.ontheroad.to/android. Je zde k dispozici videonávod, nápověda i popis všeho, co aplikace umožňuje. Zde: http://cs.ontheroad.to/ se také registrujete jako člen webu, kde ostatní sdílejí své zážitky z cest a vy se můžete stát jedním z nich.

Potřebujete jen chytrý mobilní telefon s Androidem nebo iPhone, víc není třeba. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma.