Blog cestovatele

Zajímavá místa v Kanadě

čen 17 2014

Kanada – oblíbená destinace pro život i dovolenou. Rozlohou území se Kanada řadí na druhou příčku hned za Rusko, co se nejrozlehlejších zemí světa týká. Kanada je tak rozlehlá, že velká část země je kvůli nižšímu počtu obyvatel víceméně neobývaná. Důvodem jsou i horší klimatické podmínky na severu, díky kterým zde vznikla velká zalesněná plocha, kterou místy protrhávají jezera. Kanada je totiž zemí s největším počtem jezer na světě, naleznete jich zde desetitisíce.

Právě oblast Velkých jezer, konkrétně Niagarské vodopády, je jedním z míst, které byste neměli při pobytu v zemi vynechat. Niagarské vodopády se nachází mezi Erijským jezerem a jezerem Ontario. Tyto vodopády jsou vysoké až 52 mětrů, široké až 1200 metrů a maximální průtok dosahuje hodnoty až 5900 m3/s. Tento přírodní úkaz navštivte jak za denního světla, tak i v noci, kdy jsou vodopády nasvícené, což zážitek ještě více umocní.

400 Canadian Horseshoe Falls

Úchvatné Niagarské vodopády

Díky velké neobývané ploše patří Kanada mezi velké ochránce přírody. Předpokládá se, že až 20 % celosvětově chráněných ploch se nachází právě v Kanadě. Nejzajímavějšími národními parky jsou Banff National Park a Glacier National Park.

Banff National Park je prvním národním parkem v Kanadě, který byl založen již v roce 1885. Na 6640 km2 naleznete panenskou přírodu, zasněžené vrcholky hor, lesy a průzračná jezera.

400 Banff national park lake

Banff National Park

Ledovcový národní park, Glacier National Park, je pojmenován po svém typickém znaku a to ledovcích, na území parku jich naleznete přes 400. Zbožňujete sníh? Pak se vydejte do tohoto parku, každoročně napadne až 23 metrů sněhu.

Pokud dáváte přednost radši procházkám po městě, návštěvu muzeí, městský parků a ochutnávání místních specialit, tak tím nejlepším místem bude město Vancouver na západním pobřeží. Vancouver je dlouhodobě považován za město s výbornými podmínkami pro život. Zároveň je to i sportovní centrum země, konala se zde mimo jiné 21. Olympijské hry v roce 2010, a filmové centrum. Vancouveru se často přezdívá taktéž Kanadský Hollywood nebo Hollywood severu.

Zlákaly vás tipy k cestě do této krásně země? Rady na cestu stejně jako tipy na nejlevnější letenky do Kanady naleznete na webu oCestovani.cz