Blog cestovatele

Vinařská turistika 2.

kvě 13 2014

Ve druhé části o vinařské turistice si představíme moravskou obec Lednice, která je také proslavená nádherným zámkem a rozlehlým parkem. Vedle toho však tato sympatická moravská obec nabízí vinařské zážitky.


Kromě menších vinařů zde můžete navštívit především nádherný Zámecký sklep, který najdete na ulici Vinařská číslo 407. Zámecký sklep se nachází kousíček za Zámeckým hotelem Lednice. Po telefonické objednávce na čísle 530 503 464 si můžete domluvit návštěvu tohoto šlechtického sklepa, který v minulosti sloužil pro zámecké pány. Tento původně Lichtenštejnský sklep byl vždy nedílnou součástí zámku Lednice. Od roku 1918 je pak součásti hotelu, který postupem času získal čtyři hvězdičky.

lednice 025

Kromě vína jsou Lednice známé svým zámkem foto Černý tulipán


Návštěva Zámeckého sklepa je možná s řízenou degustací zdejších vín. Nabízen je dvojí program. První se jmenuje degustace VIP a obsahuje košt deseti vzorků vína. Na osobu přijde tato ochutnávka na 220 korun. Druhá degustace se jmenuje Exclusive a obsahuje rovněž deset vzorků vína, jedná se ovšem o vybranější vzorky než při první degustaci. Tento košt stojí 330 korun na osobu. Všechna nabízená vína pocházejí z vinařství Chateau Valtice-vinné sklepy Valtice.
Prostory Zámeckého sklepa jsou opravdu honosné. Vleze se zde až osmdesát osob. Zámecký sklep si pochopitelně můžete také objednat pro soukromé účely. Oslavit zde můžete prakticky cokoliv. Hotel taktéž zařizuje objednávku cimbálové muziky a veškerý catering na špičkové úrovni.

lednice 028

Lednický zámek foto Černý tulipán


Pokud vás však láká návštěva menšího sklípku od místního vinaře, doporučujeme kupříkladu navštívit Vinný sklep u Čapků nebo Vinný sklep Jordán. Vinný sklep u Čapků najdete na Cihlářské ulici, která se nachází asi dvě stě metrů od Zámeckého náměstí. Zdejší rodinný sklep nabízí patnáct odrůdových vín. K dispozici jsou i archivní vína, přičemž nejstarší pochází z roku 1982. Nejlepším zdejším nabízeným vínem je Rulandské bílé. Vinný sklep Jordán s penzionem najdete na Malinovského náměstí. Klasický rodinný sklep má kapacitu šedesáti osob, takže i zde lze pořádat větší oslavy. Pro turisty na kolech se však zde pochopitelně dá okoštovat odrůdová jakostní vína. Vše s odborným výkladem a trochou humoru, která je všem místním vinařům vlastní.

První díl seriálu najdete zde

Třetí díl seriálu najdete zde