Blog cestovatele

Google mapy do chytrých telefonů

kvě 07 2014

Další praktickou možností jak mít dobrou mapu ve svém chytrém telefonu, jsou google mapy. Google mapy nenabízejí jenom mapu pro Českou republiku, ale pro celý svět. Jedná se však o aplikaci, která v chytrém telefonu neběží v offline režimu.


Vylepšené google mapy jsou k dispozici pro mobily s operačním systémem Android a tablety od roku 2013. Vylepšená verze google map je mnohem jednodušší než staré google mapy, takže práce s touto verzí bude mnohem příjemnější a především rychlejší.

google-maps-logo


Co všechno google mapy nabízejí?
Google mapy jsou hodně podobné těm, které nabízejí mapy.cz. Pár rozdílů to však přece jenom je. Když si google mapy otevřete, tak nahoře najdete hlavní lištu, na které je lupa s názvem Hledat. Na lupu můžete kliknout a napíšete požadované město, které aplikace velmi rychle najde. Požadované město budete mít označené červenou bublinou. Na horní liště jsou ještě k dispozici dvě ikonky. První ikonka má obraz směrovky, jedná se o plánovač trasy. V nabídce je plánovač trasy autem, vlakem nebo pěšky. Třetí ikonkou na horní liště je obraz panáčka, což jsou vaše uložená místa v google mapách. Na google si totiž můžete uložit své oblíbené místo, abyste k tomuto místu měli v chytrém telefonu nebo na počítači rychlejší přístup. Vylepšená verze google map má lepší navigaci. Vylepšená navigace má totiž dopravní informace, které jsou aktuální. Navíc v případě velké dopravní zácpy vám tato vylepšená aplikace automaticky poskytne podrobné informace o problémech na dálnicích nebo silnicích nižších tříd. V případě nehod a karambolů vám aplikace nabídne jinou alternativní trasu. Další zajímavostí google map jsou cenné informace o místních hotelech, restauracích a ubytovnách, které jsou označkovány hvězdičkami, které hodnotí kvalitu hotelů a restaurací. Pět hvězdiček znamená nejlepší ohodnocení.

IMG 1316

google maps foto Černý tulipán

Velkou výhodou google map je, že jsou pro celý svět. Pokud tedy jedete někam na dovolenou nebo na delší výlet, nemusíte si kupovat papírové mapy, ale stačí mít google mapy ve svém mobilu. Nevýhodou google map je jejich online režim, bez připojení k internetu jsou vám mapy k ničemu. Google mapy si na svůj chytrý telefon můžete stáhnout zdarma, učinit to také můžete na webových stránkách Google Play.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou