Blog cestovatele

Mapy.cz do chytrých telefonů

kvě 05 2014

Další možností jak mít přehlednou mapu offline ve svém chytrém telefonu, jsou mapy.cz. Jedná se však pouze o mapu České republiku.


Mapy.cz jsou pro mobily s operačním systémem Android k dispozici od roku 2013. Celou mapu České republiky si můžete stáhnout zdarma a na vašem chytrém telefonu vám tato praktická mapa zabere 350 MB. Pro hledání měst a obcí tak nemusíte mít přípojení k internetu. Internet však nicméně budete potřebovat, pokud si budete chtít naplánovat trasu cesty nebo zjistit nějaké podrobnější informace o nějakém zámku, hradu či církevní památce. Pro běžné hledání ulic nebo konkrétních míst v České republice si vystačíte bez připojení k internetu.

mapy-cz-logo

 

Co všechno mapy.cz nabízejí?
Mapy.cz jsou si velmi podobné jako mapy Googlu, nicméně oproti Googlu nabízení mapy.cz cyklistické a turistické mapy s vrstevnicemi, což určitě potěší všechny náruživé cyklisty a turisty. Mapy.cz mají ještě turistické značky a přehledný katalog četných firem, které působí na tuzemském trhu. V současné době má katalog zhruba 570 000 záznamů. Mapy.cz mají k dispozici standardní mapové podklady a letecké mapy. Přepínat mezi základní a leteckou mapou můžete dole, kde je malé bílé kolečko. Kousíček nad tímto bílým kolečkem je pak k dispozici kurzor pro přiblížení daného místa na mapě. Na horní liště pak máte celkem tři malé symboly. První symbol je symbol lupy, který vám nabídne hledání restaurace, bankomatu, zastávky vlaku či autobusu, ubytování, zajímavé místo a kulturní místo. Druhá ikonka zobrazuje malý batůžek, který nabízí informace k zajímavým místům. Třetí ikonka je symbol směrovky, což je plánovač trasy. Zde si můžete zvolit, zda si chcete naplánovat trasu z bodu A do bodu B autem, na kole, pěšky a dokonce i na lyžích. Poté, co zvolíte výchozí bod A a cílový bod B, zobrazí se vám mapa trasy, vzdálenost trasy a předběžná doba absolvování trasy. Pak vám program nabídne ikonku Start, na kterou kliknete a zobrazí se vám trasa v podrobnějším rozlišení.

IMG 1317

Foto Černý tulipán 

Mapy.cz jsou po grafické stránce velmi povedené a přehledné. Navigace v mapě je rovněž bezproblémová a pohodová. Jediným závažnějším problémem je pak pouze to, že se jedné jenom o mapu České republiky. Kdyby byly takto k dispozici mapy Slovenska, Rakouska a Maďarska, byly by to vynikající, snad se toho dočkáme.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou