Blog cestovatele

City Maps 2GO

kvě 03 2014

Pokud hledáte nějaké skvělé mapy do svého chytrého telefonu, tak vám v tomto článku představíme mapy City Maps 2GO, které jsou určeny pro operační systém Android.


Mapy City Maps 2GO jsou především offline mapy, takže se nejedná o žádnou navigaci, na druhou stranu jsou všechny stažené mapy k dispozici bez internetového připojení. K dispozici je celkem 6 700 interaktivních map pro všechny části světa, záleží však pouze na vás, které mapy si do svého mobilu stáhnete. V mapách jsou přehledným způsobem vyznačené restaurace, obchody, muzea atd. Navíc máte možnost stáhnout si základní zajímavostí z Wikipedie. Drobnou nevýhodou pouze je, že veškeré články jsou v angličtině. Mapy City Maps 2GO nejsou sice navigací, ale v offline režimu můžete v klidu vyhledávat podle adresy nebo konkrétního místa.

City-Maps-2Go

Mapy City Maps 2GO mají rovněž pokročilé funkce. Na svých mapách máte možnost přidat si svá vlastní místa pomocí barevných špendlíků, takže se vám bude příště lépe a rychleji hledat. Vytvořit si rovněž můžete seznamy vašich nejnavštěvovanějších nebo nejoblíbenějších míst. Jako podklady jsou zde používány známé komunitní mapy OpenStreetMap.

P5030001

Foto Černý tulipán

 

 Závěrem pár informaci o konečné ceně. V nabídce je varianta zdarma a za poplatek 75 korun. Varianta City Maps 2Go zadarmo má omezení na stažení pět map a cestovního průvodce pouze pro jednu mapu. Varianta City Maps 2Go za 75 korun se vztahuje na neomezené stahování podrobných map s celosvětovým pokrytím včetně anglických Wikipedia článků pro všechny mapy. Pokud si přes internetové bankovnictví zaplatíte 75 korun, můžete si do svého chytrého telefonu neomezeně stahovat příslušné mapy. Mapy jsou rozdělené podle příslušných států s vlaječkou, v každém státu jsou pak mapy rozdělené podle měst a regionů. Lepší je si stahovat mapy podle regionů, které zrovna potřebujete, tím ušetříte místo na svém smartphonu. Česká republika je v aplikaci City Maps 2Go rozdělena do dvaceti osmi měst a čtrnácti regionů. Závěrem budiž řečeno, že mapy City Maps 2Go jsou relativně dobrým řešením pro všechny, kteří často cestují a chtějí mít stále po ruce přehledné mapy offline ve svém chytrém telefonu.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou