Blog cestovatele

Příjemný nákup jízdenek

úno 20 2014

K cestování patří neodmyslitelně nějaký způsob dopravy. Mezi nejčastějším způsobem dopravy je cesta vlakem. Vlakem nejezdíme pouze do práce nebo do školy, ale také na rozmanité výlety. Pro toho, kdo jezdí často na výlety vlakem, mohou být následující informace zajímavé.

Rychlý nákup jízdenek

V minulosti jsme si jízdenky kupovali pouze u nádražních pokladen, kde mnohdy byly dlouhé a nekonečné fronty. Nyní si jízdenku můžete velmi rychle koupit přes internet nebo dokonce přes svůj chytrý telefon. České dráhy nyní přicházejí se zajímavou novinkou, která určitě každému z nás ušetří čas.

Pokud vlastníte chytrý telefon, stačí si najít přehledné internetové stránky Českých drah a můžete bez problémů nakupovat. Když se na webové stránky českých drah připojíte, systém už sám pozná, že jde o chytrý telefon a nabídne vám zjednodušené mobilní webové stránky. Není tedy zapotřebí instalovat žádný speciální program. Mobilní stránky Českých drah jsou schopné vám také velmi rychle najít konkrétní spoj, takže si už nemusíte kupovat žádný papírový jízdní řád. Na tomto webu se také dozvíte mnoho dalších cenných a praktických informací, které se týkají momentální situaci na Českých drahách.

Zde například velmi rychle zjistíte, zda na nějaké trati není nějaká výluka atd. Hlavní předností tohoto webu je však možnost koupit si jízdenku na vlak. Při on-line nákupu nemusíte mít žádnou tiskárnu, takže zakoupenou jízdenku není potřeba si tisknout. Průvodčímu ve vlaku stačí pouze předložit kód vaší zaplacené jízdenky, který se vám objeví na displeji vašeho smartphonu. Vše je rychlé, pohodlné a příjemné.

čd 001

Přes chytrý mobil si můžete koupit snadno jízdenku foto Černý tulipán

Přednosti nákupu jízdenek přes chytrý telefon

Velkou předností nákupu jízdenek přes chytrý telefon je ušetření času. Někdy se vám totiž může stát, že u pokladny je příliš velká fronta a vy kvůli této frontě zmeškáte svůj vlak. Druhou předností je, že nemusíte mít u sebe jízdenku. Vše máte v mobilním telefonu, který stačí ve vlaku ukázat a průvodčí si pouze váš kód načte do své čtečky a jste odbaven. Jak je vidno mobilní technologie jdou vpřed, což nám umožňuje snazší a především pohodlnější cestování.