Blog cestovatele

Projekt Turistický deník

led 16 2014

Slyšeli jste už o projektu Turistický deník (nebo také Wander Book)? Neměl by uniknout žádnému vášnivému cestovateli, který rád objevuje krásy naší země a jejich nejbližších sousedů. O co se jedná a co tento zajímavý projekt nabízí, se dozvíte v článku.

Název Turistický deník už trochu napovídá, co bude jeho účelem. Patříte-li mezi nadšené objevitele krásných koutů České republiky a sousedících států a suvenýrů z cest, pak vás projekt určitě zaujme. Nabídne vám totiž možnost vytvořit si své vlastní a jedinečné album z cest. Stačí si jen zakoupit svůj první turistický deník (další už dostanete zdarma) a zaznamenávat do něj své zážitky tím, že na levou stranu deníku lepíte takzvané turistické vizitky a na pravou stranu si můžete zapisovat poznámky, dávat razítka či lepit obrázky.

Turistický deník

Ilustrační obrázek - autor: ba1969 - Zdroj: sxc.hu

Co jsou to Turistické vizitky neboli Wander Cards? Jedná se o unikátní samolepky s kupony, které jsou určeny do vašeho deníku. Kromě obrázku obsahují ještě užitečné informace jako GPS údaje, webové stránky, popřípadě telefon navštíveného místa a stručné info. Vizitka se kromě této hlavní nalepovací části skládá ještě z dalších – ta úplně nalevo je kuponem s čárovým kódem, který můžete poslat a vyhrát nějakou z cen, dále ústřižek, který vám slouží jako přehled navštívených míst, ústřižek s popisem místa v angličtině a také Wander Stamp, což je černobílý obrázek, který se lepí na pravou stránku deníku.

Turistické vizitky můžete zakoupit buďto jako suvenýr na vybraných turistických místech, na oficiálních webových stránkách projektu www.turisticky-denik.cz či podobných portálech, v aplikacích pro mobilní telefony (lze stáhnout na uvedené stránce) nebo je najdete na tištěných mapách pro turisty. Pokud se vám nepodaří na místě turistickou vizitku získat, je možné ji zpětně objednat v e-shopu projektu (zde si také můžete zakoupit Turistický deník za 50 korun). Jedna vizitka stojí 12 korun.

Projekt také nabízí účast v soutěži o turistické ceny nebo odměnu v podobě různých odznaků či šarží za počet procestovaných míst (minimální počet pro získání odznaku je 100 navštívených míst).