Blog cestovatele

Nejzvláštnější turistická místa IX.

srp 28 2013

Série článků o prapodivných turistických místech pokračuje devátým článkem. Řekneme si v něm něco o trezorech v Edingburghu, o galerii anatomie v Paříži, živoucí muzeum v Londýně a další zvláštní muzeum v Amsterdamu.

Edinburghské trezory – toto místo je prý jedno z nejstrašidelnějších míst v Británii. Říká, že tyto podzemní prostory dříve sloužily jako nevěstinec či území, ve kterém si zvlášť libovali sérioví vrazi. Pokud zamíříte do podzemí, abyste si trezory prohlédli, měli byste být na pozoru – spousta lidí tu prý viděla duchy. Tenhle tip je vhodný pro milovníky hororů.

Galerie paleontologie a anatomie v Paříži – kostra, všude, kam se podíváte. V národním přírodním muzeum v Paříži ale nenarazíte jen na pozůstatky velryb, mastodontů a dalších zvířat, možná vás zaujme také kabinet kuriozit, ve kterém najdete i jiné druhy pozůstatků než jsou kosti. Mozky, plíce a další orgány, jak je libo.

dům Dennise Severse

Dům Dennise Severse - autor: Stephen McKay - commons.wikimedia.org

Dům Dennise Severse v Londýně – jestliže vejdete do tohoto domu, budete si připadat jako vetřelec. Je to sice muzeum, takže máte vstup povolen, vše je tu ale zařízeno tak, že to vzbuzuje dojem, jako by v domě opravdu někdo bydlel a vy do něj nepovoleně vnikli. Každý z deseti pokojů v tomto domě, který byl postaven v roce 1724, je totiž zařízen tak, jak se v něm žilo v osmnáctém, devatenáctém nebo dvacátém století, a to velmi věrně. Uvidíte, jak se žilo za svitu svíček, na talířích je ještě nedojedené jídlo a uslyšíte i hlasy obyvatel.

Muzeum fluoreskujícího umění v Amsterdamu – hned jak vejdete, budete vyzváni, abyste si zuli boty a obuli si papuče. V muzeu je něco takového poněkud zarážející. Tohle muzeum je ale jiné, jmenuje se Electric Ladyland podle alba Jimiho Hendrixe a vystavuje na odiv všechno, co světélkuje – kameny, minerály, umělecká díla, neony. Možná se vám pak bude trochu motat hlava.

Osmý díl seriálu

První díl seriálu