Blog cestovatele

Nejzvláštnější turistická místa VIII.

srp 28 2013

V osmém pokračování série o zvláštních turistických místech zavítáme do Evropy. Čeká nás výlet do muzea středověkého zločinu, jedno prapodivné muzeum v Petrohradu a katakomby v italském Palermu, ve kterých byste se nechtěli ztratit.

Muzeum středověkého zločinu ve městě Rothenburg Ob Der Tauber – v tomto německém muzeu pravděpodobně přijde na kloub tomu, proč se někdy říká „to je jak ve středověku". Můžete si tu totiž prohlédnout celou pestrou sbírku mučících předmětů, popravčích pomůcek a dalších důmyslných udělátek, ze kterých vám budou vstávat vlasy hrůzou na hlavě. Ve středověku bylo třeba zločinem jen to, že pekař prodával příliš malé bochníky chleba, a v muzeu můžete zjistit, jak se něco takového trestalo. Středověk rozhodně nebyl tím správným věkem, kdy se narodit.

Kunstkamera

Kunstkamera v Petrohradě - autor: Steven Pavlov - commons.wikimedia.org

Kunstkamera v Petrohradě – tuto zvláštní sbírku založil slavný car Petr Veliký, když zkoumal různá znetvoření a lidský strach z monster. Dovedete si tedy představit, že nic hezkého v tomto muzeu pravděpodobně neuvidíte. V této strašidelné kolekci narazíte na všelijaké zvláštní exempláře – třeba kostru siamských dvojčat, uchovanou dětskou ručku nebo střeva plovoucí v průhledné sklenici. Pokud se vám kvůli něčemu takovému nechce do Ruska, můžete si celou sbírku dokonce prohlédnout online na internetu. I když, kdo by se do toho hrnul, že?

Kapucínské katakomby v Palermu – v roce 1599 učinili kapucínští mniši z italského města Palermo zvláštní objev. Tělo jednoho z nich, které bylo uložené k odpočinku v katakombách pod městem, totiž přirozeně zmumifikovalo. Toto místo se tedy stalo velmi žádoucím, co se týče posledního odpočinku. Zemřelí byli oblečení do jejich nejlepších šatů a uloženi v katakombách. Dnes je v nich okolo 8 000 dobře uchovaných mumií a vy se na ně můžete jít podívat. Kdyby nebozí lidé v té době věděli, že si je budeme v 21. století chodit fotit, určitě by preferovali hřbitov.

Sedmý díl seriálu

Devátý díl seriálu