Blog cestovatele

Nejnebezpečnější města světa II.

srp 16 2013

V druhém článku o nejnebezpečnějších městech na světě se podíváme na další z deseti míst, kterým byste měli pokud možno jako turisté vyhnout nebo si přinejmenším dávat pořádný pozor. Jaká města to jsou a co vám v nich hrozí?

Bagdád – v Iráku se už dlouhé roky vede válka, politická situace je tu značně nestabilní a terorismus je na denním pořádku. Irácko-americká válka se na tomto městě (a vůbec na celém státu) nepříjemně podepsala a zničila veškerou infrastrukturu. Násilí se tu rozmohlo do takové míry, že si tu nějaké turistické choutky pravděpodobně neužijete.

Guatemala City – v tomto guatemalském městě jsou velkým problémem zločinecké gangy a korupce. Policie i vláda jsou zkorumpované, takže tu vládne bezpráví a platí, že kdo má peníze, má i moc. O městě se říká, že je opravdu nádherné, ale velké rozdíly mezi bohatými a chudými jsou tu příčinou mnoha krádeží, znásilnění za bílého dne či přepadení. Určitě se tady netoulejte po nocích, protože i ve dne nejde zrovna o bezpečné místo.

Groznyj – je to město v Čečensku, které si nese těžké následky válečného konfliktu s Ruskem, který trval do roku 2006. Poničené město je rájem pro rabování, organizovaný zločin a vysokou kriminalitu. Navíc jsou tu turisté ze západu často unášeni místními gangy, které za jejich navrácení požadují tučné výkupné. Výlet do téhle země je lepší si pořádně promyslet.

Kapské město

Kapské město - autor: Andres de Wet - commons.wikimedia.org

Kapské město – tato metropole v Jihoafrické republice patří mezi hojně vyhledávané a navštěvované turisty, ačkoli se jedná o město s nejvyšší mírou kriminality na světě. Pokud se ho chystáte navštívit, dopředu si zjistěte, jakým ulicím se raději vyhnout a v kterou denní dobu je lepší vůbec nevycházet. Sociální rozdíly, které jsou tu opravdu propastné, vytváří prostor pro kriminalitu. A nejde tu jen o krádeže. Zvlášť ženy by se po městě vůbec neměly pohybovat bez doprovodu.

San Pedro – toto město ve státě Honduras je nechvalně známé tím, že v něm dochází k nejvíce vraždám ze všech měst na světě. Místní obyvatelé tu dokonce nosí u sebe zbraně, aby se při případném vloupání nebo přepadení ubránili. Ambasády navíc turisty od cestování do této oblasti raději odrazují, protože ti jsou snadným cílem.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou