Blog cestovatele

Nejnebezpečnější města světa I.

srp 16 2013

Ne všude ve světě jsou skvělé podmínky k cestování a některá města mohou být pro turisty z různých důvodů i nebezpečná. Pojďme si tedy v první části článku říct, jakých pět měst se řadí k těm, kterým byste se měli pokud možno vyhnout (nebo si dávat pozor, když se je chystáte navštívit).

Rio de Janeiro – překrásné brazilské město známé pro svůj barevný karneval, sochu Krista Spasitele a temperamentní obyvatele je zároveň místem, kde bují kriminalita. Mnoho lidí zde žije ve slumech na hranici bídy, a tak jsou zde krádeže více než běžné. Město má také problémy s drogami. Nejlepší proto je se držet okolo nejznámějších památek a vůbec se po Riu de Janeiru nepotulovat sám a v noci.

Rio de Janeiro

Rio de Janeiro nepatří k bezpečným městům. - autor: Miika Mattila - commons.wikimedia.org

Karakas – tomuto městu ve Venezuele vládne korupce, pouliční gangy, nad kterými nemá policie absolutně žádnou kontrolu, a drogové kartely. Navíc se zde nikdo nepodiví tomu, že vás okradli za bílého dne.

Mogadišu – hlavní město Somálska se zmítá v problémech. Na vině je zejména občanská válka, která poničila nejen město samotné, ale také vazby mezi lidmi. Násilí je tu na denním pořádku, kriminalita v důsledku neustále stoupá a v dohledné době to vůbec nevypadá, že by se měla situace zlepšit. Pomocné sbory z jiných zemí už zrušily své mise, protože docházelo i k útokům na humanitární pracovníky.

Ciudad Juárez – toto mexické město je rájem drogových kartelů, které jsou v této zemi obzvláště nelítostné a brutální. V Ciudad Juárez má spousta drogových kartelů své sídlo, dělají si, co chtějí a vše jim prochází, protože policie je tu zkorumpovaná. Je to neveselé místo k životu a při svých cestách byste se mu měli raději vyhnout.

Bogota – jak naznačuje píseň od skupiny Lucie, Bogota je dalším z měst, které se potýká s problémy souvisejícími s drogami. Dochází tu k extrémním střetům drogových dealerů či politických skupin se zdejší vládou. Ale i tak je Bogota hojně turisty navštěvovaná, jen je potřeba si předem zjistit, do jakých míst byste se neměli vůbec zatoulat.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou