Blog cestovatele

Nových sedm divů přírody

čec 02 2013

V roce 2011 na webu New7Wonders.com proběhlo celosvětové hlasování, které se týkalo výběru nových sedmi divů světa a dalších kategorií jako divy přírody, divy starověkého světa a další. V současnosti probíhá hlasování o sedm divů v podobě měst. My se ale dnes zaměříme na výsledky nových sedmi divů přírody.


Sedm vítězných přírodních krás světa bylo vyhlášeno v symbolický den, 11. 11. 2011, a poté zařazeno na seznam sedmi divů přírody. Škoda jen, že se na přední příčky neprobojoval žádný přírodní div z Evropy. Která místa se tedy probojovala až do finále?


1. Amazonka a Amazonský prales v Jižní Americe – nejdelší a nejvodnatější řeka na světě a hluboký prales, který ji obklopuje, mají své podmanivé a temné kouzlo. Navíc je Amazonský prales doslova plícemi světa – představuje celou polovinu všech světových pralesů, které na zemi zbyly.


2. Zátoka Ha Long ve Vietnamu – okouzlující zátoka, která se táhne podél sto dvacet kilometrů dlouhého pobřeží, je plná skalnatých ostrůvků trčících z moře.

zátoka Ha Long

Zátoka Ha Long - autor: Ondřej Žváček - commons.wikimedia.org


3. Vodopády Iguaçu v Jižní Americe – jsou to jedny z největších vodopádů světa a při pohledu na ně se tají dech. V členitém polokruhovitém útvaru k zemi padá celkem 275 menších vodopádů.


4. Ostrov Čedžu v Jižní Korei – vznikl vulkanickou činností a je největším korejským ostrovem. Uprostřed se nachází nejvyšší hora Koreje, vyhaslá sopka Halla, ve které zeje obrovský kráter. Část Čedžu je pokrytá lávou.


5. Ostrov Komodo v Indonésii – indonéský národní park se nachází na třech ostrovech a chrání několik vzácných a ohrožených přírodních druhů.


6. Podzemní řeka Puerto-Princesa na Filipínách – národní park nacházející se v ostrovní provincii. Jsou tu nádherné vápencové útvary, pod kterými protéká řeka Puerto-Princesa až do Jihočínského moře.


7. Stolová hora v Jihoafrické republice – hora s plochým vrcholem je součástí stejnojmenného jihoafrického parku a velmi oblíbenou turistickou atrakcí.