Blog cestovatele

Nejzvláštnější turistická místa V.

kvě 22 2013

Náš seriál má už pátý díl, který se tentokrát zaměří na jeden zvláštní park v Litvě, neobvyklé akvárium v Japonsku a muzeum na Islandu. Jestli už máte dost těch nudných muzeí a parků, které přímo praskají ve švech, tady je vaše příležitost, jak si ozvláštnit své cestování.

Grutas Park v Litvě – ne, tohle rozhodně není Disneyland nebo Legoland či jiný podobný park. Tady vás totiž čeká úplně jiný zážitek. Představte si, že byste cestovali zpět časem do dob, kdy Sovětský svaz a komunismus vládl světu. Ano, tušíte správně, tenhle park je stylizovaný jako gulag. Někdy se mu také přezdívá Stalinův park, ale jen neoficiálně, ačkoli je to poměrně trefné. Můžete se tu projít labyrintem chodeb, prohlédnout si vnitřní prostory gulagu, potkat dozorce nebo okusit, jaké to je dostat koženým páskem přes záda. Tohle je tak trochu zvrácená zábava.

Grutas Park

Socha Stalina v Grutas Parku - autor: Wojsyl - commons.wikimedia.org

Ledové akvárium v Japonsku – nejspíš jste už v nějakém akváriu byli, ale vsadím se, že jste ještě nenavštívili akvárium, ve kterém by všichni ti živočichové byli zmrazení. Přesně tak, v japonském městě Kesennuma narazíte na více než čtyři sta padesát mořských kreatur od ryb, krabů, medúz, chobotnic a dalších. Neuvidíte je ale proplouvat kolem vás. Jsou zmrzlí v ledu, a tak si je můžete pozorně prohlédnout a obdivovat. A pokud chcete ochutnat, jak taková havěť chutná, stačí zajít do přilehlé restaurace, kde vám to naservírují na talíř, tentokrát však ne zmrzlé.

Nejchlípnější muzeum – zmíněné zamrzlé ryby jsou proti tomuhle muzeu nic. V Rejkjavíku na Islandu totiž najdete muzeum, ve kterém je vystaveno téměř tři sta pohlavních orgánů různých živočichů od těch obrovských (velryby, medvědi, lvi), středních (lidé, lachtani) po ty nejmenší (křečci). I když je tohle pravděpodobně nejdivnější muzeum na světě, je prý mezi turisty velmi populární.

Čtvrtý díl seriálu

Šestý díl seriálu