Blog cestovatele

Nejzvláštnější turistická místa IV.

kvě 22 2013

Už čtvrtý díl našeho seriálu o neobvyklých a možná i trochu praštěných turistických destinacích nás tentokrát zavede do exotických zemí – do Mexika, Nového Zélandu a Bolívie. Pojďme si ukázat, co bláznivého a podivného tu můžete potkat.

Muzeum mumií v Mexiku – kdo by se nechtěl procházet mezi rozpadajícími se mumiemi? Tohle muzeum, které najdete v městečku Guanajuato v Mexiku, je jich plné. V roce 1870 totiž rapidně přibývalo mrtvých, protože řádila cholera. Pokud jste chtěli pozůstalé pohřbít, museli jste platit za jejich hrob, což fungovalo jako poněkud morbidní rezervace. Jenže ne každý na to měl finanční prostředky, a právě tehdy putovali vaši milovaní do muzea mumií. Že to není zrovna morální? Není, ale i přesto je muzeum mumií oblíbenou turistickou atrakcí. Zvlášť po roce 1970, kdy mumie díky filmu získaly popularitu.

Waitomo Cave

Jeskyně Waitomo - autor: Carora - commons.wikimedia.org

Světélkující jeskyně na Novém Zélandu – jeskyni naleznete pod názvem Waitomo Glowworm Cave, což znamená něco jako jeskyně světlušek ve Waitomo. Navzdory názvu tu ale žádné světlušky či jiný fosforeskující hmyz. Místo toho je tu houba, které se říká Arachnocampa. Je unikátní tím, že světélkuje a vytváří opravdu nádhernou podívanou. Jako byste se ocitli v jednom z těch science fiction filmů. Tohle je rozhodně příjemnější, než koukat na mumie.

Čarodějnický trh v Bolívii – v blízkosti bolivijského města La Paz na mýtině v horách se nachází místo, kam směřují zvědaví turisté. Není divu, na tomhle trhu totiž nenarazíte na nic, co byste považovali za normální. Žádné sýry, suvenýry, místní produkty či knižní průvodci. Tohle je trh určený pro čarodějnice. A když mluvím o čarodějnicích, myslím ty opravdové, takže jsou tu stánky se sušenými mrtvými zvířaty, kamennými talismany, lektvary a bylinkami pro léčení různých nemocí. Taky si tu můžete nechat vyvěštit osud nebo seslat kouzlo na nevěrného manžela.

Třetí díl seriálu

Pátý díl seriálu