Blog cestovatele

Nejzvláštnější turistická místa III.

kvě 19 2013

Třetí díl seriálu vás zavede na další místa, kam sice jezdí poměrně dost turistů, ale nejspíš jste o nich ještě neslyšeli. Jsou to destinace, kde zažijete něco, co jste ještě pravděpodobně nezažili. Pojďme si představit další tři z nich.

Pomerančová bitva v Itálii – už jste se někdy zúčastnili bitvy, během které na ostatní házíte jídlem? Že ne? Potom zavítejte do malého italského městečka Ivrea, které se ke konci února mění v bitevní pole. Lidé po sobě vrhají pomeranče a ctí tak tradici, která vychází ze staré legendy. Tato zvláštní slavnost se datuje zpátky do středověku, kdy se obyvatelé bouřili proti svým tyranským vládcům. V současnosti se lidé s chutí pouští do třídenního šťavnatého boje, tak proč se nepřipojit? Může to být legrace a celoživotní nezapomenutelný zážitek vás nemine.

Pomerančová bitva v Ivrea

Pomerančová bitva - autor: Lupo - commons.wikimedia.org

Pařížské stoky – Paříž je jedním z nejkouzelnějších a nejromantičtějších měst na světě, ale ruku na srdce, Eiffelovku a Montmartre už viděl každý. Co takhle poznat Paříž z úplně jiné perspektivy, tentokrát ze zdola? V Paříži se totiž nachází muzeum stok a kanálů, které vás provede podzemními chodbami pod ulicemi města. Jmenuje se Musée des éqouts de Paris a vezme vás dolů do odtokových stok a zásobáren pitné vody. A pokud jste navíc fanoušek Bídníků od Victora Huga, tenhle výlet pod Paříž zvlášť oceníte, protože část této francouzské klasiky se tu odehrává. Navíc byly stoky slavnému spisovateli inspirací.

Muzeum špatného umění v Bostonu – už vás omrzely galerie vinoucí se do nekonečně a zobrazující jen to nejlepší z umění všech epoch a století? Pokud ano, máme pro vás netradiční tip – muzeum špatného umění, které najdete v Bostonu. Žádný z obrazů či jiných uměleckých rekvizit, které jsou zde vystavené, totiž nejsou zrovna krásné či zajímavé, spíše dost mizerné. Jestli jste milovníky Picassa nebo Leonarda da Vinci, zajděte si raději do Louvru.

Druhý díl seriálu

Čtvrtý díl seriálu