Blog cestovatele

Nejzvláštnější turistická místa II.

kvě 19 2013

V prvním díle jsme zavítali do podivných japonských lázní, navštívili kostnici v Sedlci, prohlédli si hříčku Carhenge a prošli se uličkou, jejíž zdi jsou celé polepené žvýkačkami. Turisté mají prostě rádi nevšední zážitky a proto i v tomto článku najdete několik tipů na originální zážitky.

Vězení Inveraray ve Skotsku – zajímalo vás někdy, jak se žije vězňům ve vězení? Pak máte jedinečnou šanci si to vyzkoušet a nemusíte kvůli tomu páchat zločiny. Inveraray ve Skotsku je bývalé vězení, jehož historie se datuje od roku 1820. Dnes už slouží jen turistickým účelům, na autenticitě mu to ale neubírá. Narazíte tu na dobově oblečené dozorce, můžete zakusit různé tresty nebo okusit soud. Také vás zavřou do cely a vám nezbývá, než uprchnout. Poněkud stresující dovolená, že?

Ostrov panenek v Mexiku – na tomhle místě si taky nebudete užívat koktejly s deštníčkem, ale bude vám spíše běhat mráz po zádech. Na tomhle odlehlém ostrově narazíte na stovky starých a mnohdy rozpadajících se panenek, které děsivě připomínají rekvizity jako z woodoo rituálu. Legenda vypráví, že kdysi tu našli mrtvou dívku a jedno z místních dětí začalo na stromy věšet panenky, aby ji potěšilo.

Karni Mata

Krysy se v chrámu Karni Mata mají dobře - autor: Madelon van de Water Noledam - commons.wikimedia.org

Chrám Karni Mata v Indii – převládá všeobecné přesvědčení, že krysa je zvíře špinavé, přenášející nemoci a vůbec je nejlepší držet si ji od těla. V chrámě Karni Mata v Indii se tento hlodavec má přece jen lépe. Místní obyvatelé totiž věří, že krysy žijící v hinduistické svatyni by měly být chráněny, uctívány a opečovávány. Potomci bohyně Karni v hinduistické víře nikdy neumírají, ale neustále se reinkarnují a znovuzrodí se právě do podoby krys. Ty žijí v chrámu Karni Mata, dokud se opět nenarodí jako lidé. Dnes žije v chrámu okolo dvaceti tisíc krys, které denně překvapují turisty tím, že jsou vlastně docela přátelské a přítulné.

První díl seriálu

Třetí díl seriálu