Blog cestovatele

Nejzvláštnější turistická místa I.

kvě 18 2013

Při svých cestách můžete narazit na cokoliv. V současnosti se kromě tradičních a turisticky provařených míst a atrakcí ale cení také vynalézavost a originalita, a ta v mnoha případech přechází až do extrémů. Pojďte se s námi podívat ně některá místa, nad kterými budete vrtět hlavou.

Podivné lázně Yunessun v Japonsku – zde se můžete odreagovat a odpočinout si po náročném dni. Na těchto lázních je ale něco zvláštního. Můžete si totiž vybrat, do čeho se ponoříte, jestli do vína, čokolády, saké či čaje. Vybraná tekutina do bazénku přiteče z obrovské láhve či čajníku a vy se do ní v klidu ponoříte, nesmíte ji však pít.

Carhenge v Nebrasce – Stonehenge v Anglii zná každý, už jste ale slyšeli o Carhenge? Na jednom poli v Nebrasce můžete narazit na zvláštní útvar sestavený ze třiceti osmi automobilů do tvaru, který připomíná slavný kamenný kruh. Autor měl zřejmě smysl pro humor. Dnes je toto místo často navštěvováno turisty a stalo se místní atrakcí.

Kostnice v Sedleci – i v našich luzích a hájích narazíme na místa, která nejsou zrovna obvyklá. Tak třeba právě kostnice v Sedlci u Kutné Hory je rozhodně jedinečný zážitek, pokud tedy nepatříte ke slabším povahám. Vše je tu totiž sestaveno z lidských kostí, jejich počet se pohybuje okolo neuvěřitelných 40 000 – najdete tu kostěné lustry, koruny, svícny, pyramidy a mimo jiné i erb. Kostnice patří k nejnavštěvovanějším místům Středočeského kraje.

Bubble Gum Alley

Bubble Gum Alley - autor: Piutus - commons.wikimedia.org

Bubble Gum Alley v Kalifornii – tato dvacet jedna metrů dlouhá ulička je zvláštní tím, že je celá polepená žvýkačkami různých barev, příchutí a tvarů, a to od země až na horní hranici zídky. Vznikla tak originální podívaná, jejíž historie není tak úplně známá. Prý se tam žvýkačky začaly lepit od sedmdesátých let minulého století, jaký k tomu lidé měli důvod už se ale zapomnělo.

Druhý díl seriálu