Blog cestovatele

Tripomatic - šikovná aplikace pro cestovatele

dub 25 2013

Znáte to, rádi byste jeli někam za hranice, užili si skvělou dovolenou a pokud možno toho co nejvíc viděli. Jenže když chcete jet na vlastní pěst, vynoří se před vámi problém s plánováním. Kde se ubytovat, jak si rozvrhnout čas, co se dá v daném místě navštívit? Aplikace s názvem Tripomatic by vám s tímhle mohla pomoci.

Tripomatic je šikovný plánovač výletů, jedinou jeho nevýhodou pro českého uživatele je, že je kompletně v angličtině. Dnes už to ale není takový problém, v případě neznalosti anglického jazyka si můžete text přeložit v překladači na internetu. Aplikaci si můžete stáhnout na adrese: http://tripomatic.com, kde také najdete další informace.

mapa Londýna z Tripomatic.com

Mapa Londýna z Tripomatic.com - autor: Tripomatic.com - commons.wikimedia.org

Příjemné je, že Tripomatic je zcela zdarma. Zaměřuje se na destinace po celé Evropě, ale najdete tu i ty nejvýznamnější světové, stačí jen vybrat cílový bod a pak už plánovat. Tripomatic vám totiž umožní prohlédnout si všechna významná místa, která lze v daném bodě navštívit – vidíte je jako malé obrázky s popiskem na mapě. Kliknutím na ně si je přidáváte do svého plánu, který vám automaticky vypočítá, jak dlouho vám zhruba potrvá přesunout se z místa na místo, a to jak pěšky, tak autobusem nebo autem. Když máte plán hotový, můžete si ho rovnou vytisknout v PDF a vzniklou mapu si vzít s sebou na cesty.

Kromě vašeho plánu cesty můžete také na Tripomaticu vyhledávat hotely a další typy ubytování, které jsou zde ohodnocené od ostatních uživatelů, prozkoumat návrhy doporučených výletů, pokud nevíte, kam jet, pronajmout si auto, nebo si Tripomatic stáhnout jako aplikaci pro Android nebo iPhone. Vskutku šikovná cestovatelská pomůcka.

Zajímavostí je, že Tripomatic vznikl díky týmu z twobits s.r.o., který sídlí v Brně. My Češi jsme prostě cestovatelé srdcem i duší.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou