Blog cestovatele

Nejkrásnější filmové lokace IX: skotské Glencoe

lis 22 2015

Ve dvacáté třetí bondovce Skyfall z roku 2012 jste možná zatajili dech, když se James Bond vracel ke svým skotským kořenům. Je to důkaz mimo jiné toho, že kromě krásných žen a technologických vychytávek dokáže tajný agent nabídnout i dechberoucí pohled do krajiny.

Číst dál: Nejkrásnější filmové lokace IX: skotské Glencoe

Evropské poutní cesty IV: Cyrilometodějské cesty

lis 15 2015

I v našich luzích a hájích najdete spousty poutních cest, po kterých se vydat. V tomto článku si řekneme více o Cyrilometodějských cestách, které křižují především Moravu a které jsou součástí rozsáhlé evropské sítě poutních stezek I Cammini d’Europa.

Číst dál: Evropské poutní cesty IV: Cyrilometodějské cesty

Evropské poutní cesty III.: Via Nova

říj 11 2015

Po jedné z nejstarších a nejznámějších evropských poutních cest Via Francigena vedoucí do Říma si představíme další stezku pro poutníky. Nazývá se Via Nova a má síť cest jak po Rakousku a Německu, tak i Česku.

Číst dál: Evropské poutní cesty III.: Via Nova

Evropské poutní cesty II. – Poutní cesta do Říma

zář 23 2015

V prvním článku z nového seriálu jsme si řekli, co to vlastně poutní cesta je a proč ji lidé vykonávají. V druhém díle série si představíme jednu z nejznámějších poutních stezek v Evropě – cestu do Říma, do srdce křesťanské víry.

Číst dál: Evropské poutní cesty II. – Poutní cesta do Říma

Evropské poutní cesty I.

zář 21 2015

Když se řekne poutní cesta, mnozí si vybaví člověka s krosnou, který se opírá o hůl a celé dny se vytrvale po svých přibližuje ke svému cíli – k poutnímu místu. To je samozřejmě pravdivá, ale dost zjednodušená představa. Pojďme si tedy na úvod našeho nového seriálu o poutních cestách říct něco víc.

Číst dál: Evropské poutní cesty I.