Anglie

5 nezvyklých tipů, co dělat v Londýně III.

zář 24 2013

Již třetí článek o poznávání Londýna i z trochu jiné stránky vám opět ukáže místa, která možná nepatří mezi ty nejznámější, zato vám zaručí netypické zážitky. Ti, kteří už Londýn poznali na poznávacím zájezdu, v tomto článku najdou zajímavé tipy.

1. Navštivte Wilton's Music Hall – v londýnském Whitechapelu se nachází nejstarší hudební kabaret na světě. Jeho neopakovatelná atmosféra vás přenese do minulosti, ať už se rozhodnete Wilton's Music Hall navštívit jako posluchač některého z koncertů, které se tu i dnes pořádají, nebo zájemce o prohlídku s výkladem či návštěvník útulného baru, ve kterém se většinou v pondělí konají živá vystoupení.

2. Zavítejte na hřbitov Highgate Cemetery – toužíte li po klidném útočišti, možná Highgate Cemetery, jeden z londýnských hřbitovů v čtvrti Highgate, splní svůj účel. Navíc tu narazíte na hroby osobností jako Karl Marx, George Eliotová a další. Zní to asi zvláštně, ale hřbitov je vyhledávaným místem k relaxu. Nebo můžete absolvovat hodinovou prohlídku.

3. Zhlédněte představení v divadle the Little Angel – v Islingtonu se nachází půvabné loutkové divadlo primárně určené pro děti, takže buďto sem můžete zavítat se svými ratolestmi, nebo si vybrat hru určenou pro dospělé. Pro zájemce o umění loutkaření se také pořádají různá setkání a workshopy.

James Smith and Sons

Obchod s deštníky - autor: Jorge Royan - commons.wikimedia.org

4. Navštivte obchod s deštníky – na New Oxford Street se nachází pozoruhodný obchod James Smith & Sons, který je nejstarším obchodem s deštníky v Evropě. Pokud stojíte o nějaký netradiční suvenýr, James Smith & Sons by byla rozhodně skvělá volba.

5. Navštivte květinový trh – na Columbia Road se každou neděli koná překrásný a barevný květinový trh, na kterém narazíte na rostlinky všech tvarů a druhů. Je to pastva jak pro oči tak pro vaše čichové buňky. Navíc jsou tu velmi příjemné ceny.