Anglie

5 nezvyklých tipů, co dělat v Londýně II.

zář 24 2013

Je tu druhá část článku, který si klade za cíl představit Londýn trochu jinak. Vyhneme se v něm těm známým místům, která nechybí v turistických průvodcích, a právě naopak se zaměříme na ty méně typické, které vám přinesou nezvyklé zážitky a pomohou nahlédnout na Londýn ne z pohledu klasického turisty.

1. Parfumérie Penhaligon's – budova postavená v klasickém britském stylu v sobě ukrývá londýnskou parfumerii Penhaligon's, která si získala své jméno a popularity díky podmanivým vůním a dlouhotrvající eleganci. Najdete ji v Covent Garden. Je možné si domluvit soukromou schůzku s odborníkem, který vám pomůže vybrat si dokonalou vůni jen pro vás. Schůzka je zadarmo, pravděpodobně si ale pak budete chtít koupit flakonek.

PENHALIGONS parfém

Flakonek z parfumerie Penghalions's - autor: Griffindor - commons.wikimedia.org

2. Londýnskými parky netradičně – možná už jste v nějakém londýnském parku byli, nejspíš jste si ho ale neproveslovali. V mnoho parcích je totiž v létě možné vypůjčit loď a projet se po jezírku. Nejznámější a nejoblíbenější je Serpentine Lake v Hyde Parku, známé jsou taky v Regent's Parku, Alexandra Parku nebo Geenwich Parku.

3. Vzdejte hold hrdinům – v Postman's Parku v londýnském City na King Edward Street narazíte na spoustu památníků těm, kteří obětovali své životy, aby zachránili druhé. Jejich příběhy si zde můžete přečíst a mnohé vás zajisté dojmou. Navíc je Postman's Park příjemné a klidné místo k odpočinku.

4. Seznamte se s Londýnem budoucnosti – New London Architecture v Bloomsbury je místo setkávání a diskuzí o architektonickém vývoji Londýna. V této galerii, do které je vstup zdarma, si můžete prohlédnout modely budov, které mají být teprve postaveny, a udělat si tak obrázek o tom, jak se bude hlavní anglické město měnit.

5. Vyšplhejte na Monument – the Monument je sloup, který připomíná nešťastnou událost z roku 1666 – velký požár, který poničil centrální část města. Dnes si můžete vylézt až na vrchol po točitém schodišti a užít si krásný výhled na Temži a centrum Londýna.