Anglie

5 nezvyklých tipů, co dělat v Londýně

zář 10 2013

Možná už jste v Londýně byli nebo se do toho hlavního anglického města teprve chystáte. Kromě známých památek jako Westminster Abbey, Big Ben, Picadilly Circus či London Eye je však v Londýně spousta dalších míst a aktivit, které stojí za to vyzkoušet. V tomhle článku se podíváme na pět z nich.

1. Zvonice Westminsterské katedrály – přezdívá se jí Victoria a je často přehlížená v přehršli jiných památek, což je rozhodně škoda. Nepotkáte tam mnoho turistů, a pokud vyšplháte až nahoru do výšky 83 metrů, naskytne se vám překrásný výhled na město. Pozor ale, nepleťte si Westminsterskou katedrálu s Westminster Abbey, tam tuhle byzantsky vypadající zvonici nenajdete.

zvonice Westminsterské katedrály

Zvonice Westminsterské katedrály - autor: Colin Smith - commons.wikimedia.org

2. Odpolední čaj – Angličané prostě milují čaj a ještě více svoje čajové dýchánky. Proč se k nim nepřipojit? Dejte si pauzu ve svém turistickém shonu a oddechněte si u čaje. Většina londýnských hotelů nabízí hostům své dýchánky, při kterých ochutnáte i nějaké ty zákusky. Nejlepší čaj je prý v hotelech Claridge, Brown's Hotel, the Berkeley nebo v čajovně Teanamu Chaya.

3. Osvěžení na koupališti – Londýnská koupaliště se od dvacátých let 20. století stala náhradou destinací u moře. Zvlášť za slunečných a teplých dní přijdou vhod. Můžete se tu vykoupat, zrekreovat, zajít na kávu do kavárny, děti si tu pohrají na prolézačkách. Jedním z nejlepších koupališť je vyhřívané London Fields, které je otevřené po celý rok, nebo Tooting Bec.

4. Speaker's Corner v Hyde Parku – chcete se vyjádřit nebo si poslechnout jiného mluvčího? Pak zamiřte do londýnského Hyde Parku k takzvanému Speaker's Corner. Je tu stupínek, z kterého může každý mluvit, o čemkoli chce, a tahle tradice už trvá od roku 1872. Mluvte, jak dlouho se vám zlíbí, pokud se tedy vyhnete sprostým výrazům.

5. Objevte skryté vodní cesty – věděli jste, že pod povrchem Londýna se nachází skryté říčky? Jedna z nich je přímo pod Buckinghamských palácem. Jak se Londýn rozrůstal, mnoho z nich zmizelo z povrchu zemského a dnes o nich ví jen málokdo. Kdo by byl řekl, že hlavní anglické město není jen městem na řece Temži. Můžete se projet po ní nebo se vydat pátrat po tajemství říček skrytých.

Přečtěte si další články s podobnou tématikou