Anglie

Park Seven Sisters nabízí pohled známý z filmů

dub 03 2013

Jedním z nejkrásnějších národních parků v Anglii je určitě Seven Sisters. Najdete ho na jižním pobřeží v hrabství Východní Sussex poblíž měst Eastbourne a Seaford. Je součástí národního parku South Downs, můžete ho také najít pod názvem Seven Sisters Country Park.

Seven Sisters je skupina bílých křídových útesů, které se romanticky tyčí nad hladinou moře. Možná ten pohled znáte, Seven Sisters se totiž často objevuje ve filmech. Je tu celkem osm útesů, ne sedm, jak byste se mohli domnívat. Svoje jméno park dostal podle sedmi sester, které údajně žily v domech postavených mezi jednotlivými vrcholy.

Na rozloze celkem 280 hektarů překrásné krajiny se vám nabízí spousta možností, jak zde strávit čas. Mezi ty nejpopulárnější patří procházky, pozorování místní fauny a flory, cykloturistika a jízda na kanoích. Další alternativou je stát se dobrovolníkem, kteří zde vypomáhají třeba na chovných stanicích skotu a ovcí nebo provázejí skupinky turistů.

Seven Sisters park

park Seven Sisters - autor: Wolfgang Glock - commons.wikimedia.org

Park nabízí několik turistických tras různé délky, takže si můžete vybrat, kterou z nich chcete absolvovat. Pokud tedy hledáte místo ke klidné relaxaci, Seven Sisters si určitě užijete. Nezapomeňte ale, že park je chráněný zákonem a je třeba dodržovat určitá pravidla. Jezdit na kole smíte jen po vyznačených trasách, je zakázáno jakkoli poškozovat faunu a floru, mít psa puštěného na volno, pohazovat odpadky, stanovat či rozdělávat oheň. Zato můžete třeba rybařit na pláži.

Dostat se do parku není problém, jezdí sem autobusy z Brightonu, Seafordu a Eastbourne, které jsou zase dobře provázané s Londýnem železnicí. U vchodu do parku narazíte na restauraci, půjčovnu kol či kanoí. Park je přístupný turistům v březnu o víkendech a od dubna do října sedm dní v týdnu.