Anglie

Londýnské parky V.

bře 25 2013

V dalším díle o londýnských parcích se dneska podíváme na Richmond park, který je největším královským parkem v Londýně. V tomto rozsáhlém parku na západě Londýna se dodnes prohání vysoká zvěř, která se obezřetně pase mezi krásnými duby a břízami.

Dějiny parku

Dějiny Richmond Parku začínají v 17. století, kdy Karel I. obehnal rozsáhlý královský park třináct kilometrů dlouhou zdí. Od té chvíle se z parku stává lovecký revír, který byl pro širokou veřejnost uzavřen. K otevření parku pro veřejnost došlo v 18. století. Od té doby je Richmond Park přístupný široké veřejnosti, takže deset kilometrů čtverečních je možno prozkoumat dle vlastní vůle a libosti. Park je otevřen od sedmé hodiny ranní až do setmění.

j 003

Richmond Park

Zajímavá místa v Richmond Parku

Pokud Richmond Park někdy navštívíte, určitě se běžte podívat do krásného sadu, který se jmenuje Isabella Plantation. Tento sad je nejkrásnější v pozdním létě, neboť zde kvetou překrásné rododendrony.

Pro dětské návštěvníky doporučujeme navštívit malebný Adam´s Pond, což je rybník, kde se pouštějí lodičky. Dalším zajímavým místem v Richmond Parku je pahorek Jindřicha VIII., odkud uvidíte krásnou katedrálu svatého Pavla.

Pro rybáře můžeme doporučit soustavu rybníků, které se jmenují Pen Ponds. Tam narazíte na místní rybáře, kteří celé hodiny mlčky vysedávají, aby něco ulovili.

Příroda v Richmond Parku

Richmond Park byl z velké části nedotčen, takže se zde volně pohybují roháči či plaví a červení jeleni. V korunách zdejších stromů pak pro změnu můžete uslyšet zvuk divokých papoušků. V celém parku také roste nepřeberné množství stromů a keřů. Nejčastějšími stromy v parku jsou pak břízy, letní duby, lesní buky a koňské kaštany.

Pixmac000057765173

V Richmond Parku potkáte také vysokou zvěř foto z Pixmac

Praktické informace

Parkem sice vede silnice, nicméně je průjezdná pouze v době, kdy je otevřena. Od roku 2003 se průjezdnost parkem velmi omezila. V parku je však velké množství cyklistických stezek a cest pro koně. Richmond Park je obklopen vysokou zdí, takže dovnitř se dostanete pouze přes brány. K dispozici jsou například tyto brány: Sheen Gate, Robin Hood Gate, Richmond Gate, Roehampton Gate, Kingston Gate a Ham Gate. Brána Robin Hood Gate je otevřena pouze pro pěší a cyklisty. K Richmond Parku se nejrychleji dostanete londýnským metrem, stačí nasednout na zelenou linku District a vysednout na poslední stanici této linky s názvem Richmond.

Čtvrtý díl seriálu najdete zde.

Šestý díl seriálu najdete zde.