Anglie

Londýnské parky IV.

bře 23 2013

Překrásným londýnským parkem je park Hampstead Heath, který se sice nachází opodál od centra Londýna, nicméně linkou metra Northern jste tam za chvíli.

Popis parku

Park v Hampstead Heath je v podstatě vysoký hřeben, který se nachází severně od centra města. Je to jedno velké vřesoviště, které odděluje Hampstead od Highgate. Jelikož je park situován na kopci, je odtud nádherný pohled na rušný a pulsující Londýn. Procházka tímto nádherným parkem patří k nejpěknějším pěším výletům v městě nad Temží.

Hampstead Heath je park, který má velmi rozmanitou strukturu. Najdete zde malé lesíky, mírné kopce, louky, rybníky i romantická jezírka. Park v Hampstead Heath je rovněž pozoruhodný tím, že v něm nenajdete žádné umělecké sochy či skulptury. Hlavní prim zde hraje příroda a její mocné umění.

q 001

Hampstead Heath je opravdu rozsáhlý

Co můžete v Hampstead Heath dělat?

Jelikož je Hampstead Heath spíše přírodním parkem, využívají je obyvatelé Londýna spíše ke sportovním a relaxačním aktivitám. Ve zdejších rybnících se můžete například koupat nebo rybařit. O Velikonocích i na konci jara a léta je zde pro změnu každoročně pořádán velký lunapark.

Nejrušnější den v Hampstead Heath je však nedělní odpoledne, kdy místní obyvatelé po svátečním nedělním obědě vyrazí do rozlehlého parku, aby udělali něco pro své zdraví. Park je ostatně velký osm kilometrů čtverečních, takže k dlouhým nedělním procházkám je jako stvořený. V letních měsících se v parku pořádají recitační večery nebo speciální akce pro děti a koncerty.

Pixmac000054038081

Hampstead Heath je jako stvořený pro procházky foto z Pixmac

Praktické informace

Park v Hampstead Heath je veřejnosti otevřen 24 hodin denně. Pokud pojedete metrem od centra Londýna, vystupte na stanici metra Belsize Park nebo Hampstead. Nejzajímavějším bodem celého parku je návštěva kopce, který se jmenuje Parliament Hill. Tento politický název dostal kopec pravděpodobně podle toho, že se zde pátého listopadu roku 1605 shromáždili přívrženci Guye Fawkese, aby uviděli, jak anglický parlament vyletí do povětří poté, co tam umístili sudy se střelným prachem.

Navzdory politickému názvu je kopec velmi oblíbeným místem, neboť jde zde úžasný pohled na Londýn. Z tohoto kopce například uvidíte krásnou kopuli mohutné katedrály svatého Pavla a mnohé další úchvatné londýnské stavby. Parliament
Hill je rovněž velmi oblíbeným místem pro pouštění papírových draků.

K dalším zajímavých místům, které rozhodně stojí za to zde navštívit, je historická hospoda Spaniards Inn a překrásné panské sídlo Kenwood House.

Třetí díl seriálu najdete zde.

Pátý díl seriálu najdete zde.