Anglie

Londýnské restaurace

bře 10 2013

Anglická gastronomie sice není vyhlášená, nicméně stravování v Londýně je nesmírně pestré a rozmanité. Dovolte několik skvělých tipů na solidní a osvědčené londýnské restaurace.

Fish and Chips

Fish and Chips je vyhlášené britské jídlo. Pokud budete mít na tuto místní pochoutku chuť, určitě navštivte restauraci Sea Shell Faulkner´s. Restaurace sídli na ulici Kingsland Road 424-426. V této rušné restauraci dostanete opravdu velkou porci této britské lahůdky. Smažená obalovaná ryba a velké hranolky jsou dochucené solí a octem. K tomu dostanete ještě chlebové bochánky a nakládanou cibuli. Výhodou této restaurace je, že si jídlo můžete bez problému vzít se sebou.

ID-10024657

Britská pochoutka Fish and chips foto od savit keawtavee z FreeDigitalPhotos.net

Indická restaurace

V Londýně je celá řady mezinárodních restaurací. Jednou z nejlepších exotických restaurací je indická restaurace Tamarind, kterou najdete na ulici Queen 21. Zde se servírují skvělé indické pokrmy od těch nejlepších indických šéfkuchařů.

ID-10055155

Indické restaurace v Londýně nesmí chybět foto od Stuart Miles z FreeDigitalPhotos.net

Francouzské chutě v Londýně

Typicky francouzské restaurace můžete najít i ve městě nad Temží. Vyhlášenou francouzskou restaurací je Aubergive, která stojí na ulici Park Wall 11. Moderně zařízená restaurace má nejenom pozornou obsluhu, ale rovněž chutná francouzská jídla. Za ochutnání rozhodně stojí zpěněné polévky s lanýžovým olejem. Po skvělé polévce si můžete dát ravioli plněné dary moře. Nevýhodou této restaurace je, že si stůl musíte předem zarezervovat.

Dietní jídla

Dietní nebo vegetariánská jídla dostanete v restauraci The Place Below, která je umístěna v kryptě kostela St.Mary-le Bow. Kostel je dílem slavného anglického architekta Christophera Wrena. Kvalitní jídla se zde snoubí s krásnou architekturou. Na menu jsou rozličná vegetariánská jídla. Objednat si můžete polévku z červené papriky a mandlí nebo rajčatový salát s avokádem a švestkami. Mlsnou delikatesou je lanýžový zákusek z čokolády. Zvláštností restaurace je, že si k jídlu můžete klidně donést vlastní víno, aniž by vás vyhodili.

Nudlový bar

V obrovském Londýně nesmí chybět ani japonská restaurace. Typicky japonská jídla se podávají v restauraci Wagamama, která se nachází na ulici Streatham 4. Jedná se o rušný nudlový bar, kde můžete dostat velké porce polévek a skvělých pokrmů z rýží a nudlemi. Ceny zdejších jídel jsou rovněž přijatelné. Zajímavostí je velmi snaživý personál, který zapisuje objednávky jídel do mikropočítače, který vám bude připomínat hru Nintendo.