Anglie

Za Harrym Potterem do Warner Bros. Studios

říj 17 2015

A pak že magie v našem světě neexistuje a všude jen samý mudla. Pokud si tohle myslíte, pak jste pravděpodobně ještě nezavítali do filmových studií Warner Bros. kousek od Londýna, kde můžete na chvíli vstoupit do kouzelnického světa a poznat místa z filmů o nejslavnějším čaroději všech dob – Harrym Potterovi.

Číst dál: Za Harrym Potterem do Warner Bros. Studios

Nejkrásnější filmové lokace VII: Chatsworth House

srp 25 2015

V roce 2005 natočil režisér Joe Wright další z mnoha adaptací nejslavnějšího románu Jane Austenové Pýcha a předsudek. Pokud jste film viděli, určitě vám neuniklo, že se natáčel v opravdu nádherných lokacích anglického venkova. Jedním z těchto míst je i Chatsworth House, o kterém si řekneme více v tomto článku ze série o filmových lokacích.

Číst dál: Nejkrásnější filmové lokace VII: Chatsworth House

Nejkrásnější filmové lokace VI: Millennium Bridge

čen 25 2015

Pokud jste viděli šestý film z harrypotterovské série Harry Potter a Princ dvojí krve, pak vás na začátku určitě zaujala scéna odehrávající se na jednom z londýnských mostů. Sledovali jste řádění Smrtijedů a tento moderní most se poté zřítil do řeky Temže. Ve skutečnosti ho ale samozřejmě můžete navštívit, protože ještě stojí. Jmenuje se Millennium Bridge.

Číst dál: Nejkrásnější filmové lokace VI: Millennium Bridge

Proslulé město Cambridge

čen 08 2015

Anglické starobylé město Cambridge je věhlasné univerzitní město, které najdete na mapě Velké Británie v jeho východní části.

Číst dál: Proslulé město Cambridge

Bath - město lázní

úno 16 2015

Bath je městem lázní, spisovatelky Jane Austenové a památek sahajících až do antiky. Po Londýnu je druhým nejnavštěvovanějším městem ve Velké Británii. Má neopakovatelnou atmosféru a rozhodně stojí za návštěvu, ať už si chcete odpočinout v horkých pramenech nebo obdivovat zdejší památky.

Číst dál: Bath - město lázní